Територія довкола Новобогданівки досі вибухонебезпечна

  Територія довкола Новобогданівки - досі вибухонебезпечна, її не до кінця розчистили від артснарядів. Про це заявив журналістам голова Запорізької Облдержадміністрації. Саме цим чиновник пояснює вчорашній інцидент, коли через вибух у військовій частині постраждали двоє солдатів строковОї служби.

  Вибух пролунав опів на восьму вечора, у так званій побутовій кімнаті на території військової частини під Новобогданівкою. У приміщенні були двоє солдатів строкової служби. За інформацією МНС, у руках одного з них розірвався великокаліберний кулеметний патрон. Припускають, що хлопець спробував його розібрати викруткою. Унаслідок вибуху - обох солдатів шпиталізували. Стан одного з них, уродженця Донецька - тяжкий.

  Наталія Мотовиця, керівник обласного управління охорони здоров`я: "При поступлении – проникающее ранение брюшной полости, травматическая ампутация левой кисти, травматический геморрагический шок-4. При обследовании также было установлено повреждение бедренной артерии и бедренной вены. Больной был прооперирован с участием сосудистых хирургов из города Запорожья".

  Життя солдата - досі у небезпеці. У середу його перевезуть до одеського військового шпиталю. Нині - спеціальна комісія військової прокуратури встановлює, де солдат узяв патрон: в армійських арсеналах чи просто на землі. За словами голови Запорізької ОДА, строковик запросто міг знайти боєприпас на територі військової частини.

  Борис Петров, голова Запорізької облдержамдміністрації: "У меня есть информация о работе нашей МЧС, о том, что там постоянно выявляют боеприпасы, постоянно. И пока эта территория не готова для передачи в Запорожскую область нашему Мелитопольскому району. И мы, естественно, следим, пока не будут выполнены все мероприятия и не будет уверенности в том, что это безопасная территория".

  Нагадаю, військову базу під Новобогданівкою заснували у 1955 році, і станом на 2004 рік була перевантажена. Дві третини боєприпасів зберігали просто неба. 6 травня 2004 року там сталося займання. Як наслідок - почали вибухати артснаряди та інші боєприпаси. Тоді загинули 5-ро осіб, 81 людину шпиталізували. Пожежу на артсклАдах вдалося загасити лише за два тижні.

  Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У навколосвітню подорож вирушать українець та хорват
  Наступний матеріал
  Київрада взяла у кредит 300 млн. доларів
  Теги: