Теребовля святкує 915 річницю заснування [відео]

  915 річницю від першої письмової згадки відзначає місто Теребовля на Тернопільщині. У програмі святкувань - виставка-ярмарок, аукціон робіт учасників мистецького пленеру, виступи музичних гуртів. Кульмінація святкувань - відкриття пам`ятника місцевій героїні Софії Хшановській.

  Люди від самого ранку йдуть на Замкову гору. Тут біля муру теребовлЯнської фортеці встановили пам`ятник Софії Хшановській - легендарній дружині коменданта цієї оборонної споруди. Саме вона у XVII сторіччі очолила оборону фортеці від турків. Пам`ятник уже стояв на цьому місці, але його тричі руйнували.

  Софія Мороз, мешканка Теребовлі: "Я пам»ятаю пам»ятник Софії Хшеновської. Вона стояла  тільки з однією рукою без голови. Таку скульптуру красиву знищили. зараз зроблений гарний пам`ятник, дуже гарний".

  На мистецький пленер, присвячений теребовлянській фортеці, з`їхалися 14 художників. Вони створили понад сотню робіт, головним героєм яких є саме оборонна споруда.

  Олег Снітовський, хужожник-аматор, учасник пленеру: "Пленер проходив дуже цікаво. Не тільки в самій Теребовлі побували, а й в Зарваниці, околицях.  Теребовля вартує, щоб про неї говорити і показувати ті місця, які є".

  Частину робіт, після завершення пленеру, митці віддали на благодійний аукціон. Уторговані кошти пІдуть на утримання фортеці та на створення додаткових місць у тамтешньому дитячому садку.

  Микола Шевчук, координатор пленеру: "Художники на свій смак та розсуд дарують роботи в міську раду. Роботи з аукціону підуть на благодійні цілі..."

  Три дні поспіль Теребовля відзначала день міста. За підрахунками організаторів, на святі побували кілька тисяч гостей.

  Тереза Костецька, Сергій Русаков, 5 канал, Тернопільщина

  Попередній матеріал
  У Харкові демонтували пам`ятник Незалежності [відео]
  Наступний матеріал
  Парламент Єгипту відновить роботу
  Теги: