Таємничий сміттєспалювальний модуль показали киянам (сюжет)

  Установку ще півтора місяці тому встановила Південно-Західна залізниця. У Солом’янській райдержадміністрації столиці стверджують - об`єкт працює без необхідних дозволів. Натомість залізничники кажуть, що все роблять за законом, а установка не шкідлива для мешканців навколишніх будинків.

  Півтора тижня залізничники приховували від журналістів цей об’єкт. Сміттєспалювальний модуль «МПК-400» прибув до Києва з Харкова. Пересувну установку облаштували на території вагонної дільниці «Київ-Пасажирський», за 200 метрів від житлових будинків та корпусу Політехнічного інституту. Сусідство небезпечне, - розповідає еколог, який мешкає в прилеглому будинку.

  Олександр Гопкало, еколог: "З того букету, що є у представлених документах у структурі викидів, присутні багато речовин першого і другого класу небезпеки".

  Натомість у Південно-Західній залізниці розповідають про 7 ступенів очистки відходів, чітку систему сортування та майже нешкідливу сіль, яка утворюється після спалювання сміття. Але проектувальники установки не приховують, що є і небезпека.

  Анатолій Чернов, інженер-розробник установки: "В твердых бытовых отходах могут попадать и ртутьсодержащие и тяжелые металлы, которые вызывают очень тяжелые отравления. в газообразном состоянии ни один фильтр их уловить не может".

  Представники районної влади наполягають на проведенні громадських слухань. І додають - громаді та залізниці треба домовитися. В решті-решт сміття ж кудись треба подіти.

  Майя Єременко, начальник відділу охорони довкілля та вторинних ресурсів Солом’янської райдержадміністрації: "Дуже багато країн мають тільки спалювання, є які мають тільки захоронення. в Києві немає полігонів це всім відомо і ми возимо своє сміття в область".

  Остаточний висновок, наскільки безпечний чи небезпечний сміттєспалювальний модуль має зробити державна екологічна експертиза. Його залізниця ще не отримала. Але вже почала випробовувати установку. Як стверджують, лише кілька годин. Але працівники бази, що розташована в кількох метрах від об’єкта, не на камеру розповідають, що сміття тут спалювали 2 місяці і весь цей час вони потерпали від їдкого диму.

  Дарія Безродна, Олександр Котельников, 5 канал

  Попередній матеріал
  Український екіпаж звільнився з піратського полону
  Наступний матеріал
  Аварія у Туреччині - щонайменше 3 людини загинули
  Теги: