Система оповіщення населення на випадок надзвичайної ситуації в Україні фінансується недостатньо

  Система оповіщення населення на випадок надзвичайної ситуації в Україні фінансується недостатньо. Особливо в регіонах. Апаратурі, яка має сповіщати про лихо, уже тридцять років.

  Про це заявляють в МНС. Утім, запевняють: якщо раптом біда - усе спрацює вчасно і справно. Людям радять прислухатися до сирен і гучномовців, вмикати радіоприймачі і телевізори. Наразі в Києві в наявності 170 сирен, на вулицях столиці висить 130 гучномовців. Утім, на скільки злагоджено працює вся система, в МНС продемонструвати відмовились. Бо не хочуть нагнітати паніку. Однією з проблем називають те, що українці масово відмовляються від радіоприймачів, хоча саме вони можуть вчасно попередити про лихо. Нагадаємо, під час нещодавніх масштабних повеней на Кубані російська система оповіщення спрацювала недостатньо.  

  Микола Чечоткін, заступник директора Департаменту управління рятувальними силами МНС України: "Раніше, звичайно, це все працювало в такому режимі, якому передбачено вимогами, зараз, звичайно, єсть відповідні проблеми, звичайно, повязані з фінансуванням".

  Іван Гаврилюк, перший заступник начальника Головного управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА: "Якщо ви спите в квартирі і не чуєте, значить для цього у нас є сирени, щоби люди звернули увагу: увага всім. Значить люди повинні підійти до телевізорів, до радіоточок і прослухати речову інформацію".

  Попередній матеріал
  Посол Сирії в Іраку перейшов на бік опозиції
  Наступний матеріал
  Принц-наступник Тонги одружився
  Теги: