5 канал

Своїх не забуваємо: як бійці просто з Майдану повезли бойовий стяг до могили загиблого 19-річного побратима – репортаж

Після загибелі Святослава Горбенка не визнали учасником бойових дій, адже хлопець пішов воювати добровольцем

Із Майдану – до полеглого побратима. Під час параду військ 3-й полк спецпризначення отримав почесне ім'я Святослава Хороброго та бойовий стяг. Військові ж символічно просто з Майдану привезли прапор до могили свого загиблого побратима, добровольця Святослава Горбенка. Цей 19-річний юнак загинув під час боїв за Донецький аеропорт, рятуючи товариша. Втім попри подвиг, довгий час серед учасників бойових дій не значився. Тему продовжить Євгенія Подобна.

Майдан Незалежност. Нову назву та бойовий стяг отримує один із легендарних підрозділів сил спеціальних операцій. Віднині 3-й полк особливого призначення носитиме ім'я Святослава Хороброго.

5 канал

"Присвоєно звання Святослава Хороброго. Це був великий полководець, який відзначався своєю відвагою та хоробрістю. І його девіз був "Іду на ви", який зараз є девізом ССО", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Володимир.

Просто з Майдану спецпризначенці везуть стяг не в частину, а на цвинтар – до полеглого побратима. Полк імені Святослава Хороброго вперше розгортає бойовий прапор на могилі іншого хороброго Святослава. Позивний "Скельд" – Святослав Горбенко – боєць "Правого сектора". Воював пліч-о-пліч зі спецпризначенцями в Донецькому аеропорті. Загинув у жовтні 2014, рятуючи пораненого товариша. Святославу було лише 19.

"У Святослава мене найбільше здивувало оце бажання воювати за свою Батьківщину. Він дуже мало прожив, зовсім юний хлопець – немає ніякого страху, є готовність воювати. Звісно, в них тоді не було такого досвіду, але було бажання, бажання горіло в очах і для мене це стало натхненням, як для військового", – згадує захисник Донецького аеропорту Сергій.

5 каналПісля загибелі Святослава, попри зусилля батьків, його не визнали учасником бойових дій, адже хлопець пішов воювати добровольцем. Не має герой і державних чи відомчих нагород. Втім на честь "Скельда" знімають кліпи і пишуть пісні.

Особисто знайомі не були, втім історія "Скельда" настільки приголомшила, що його тезка, Святослав Бойко написав пісню "13 воїн". "Справжньому воїну, який проявив мужність, який зробив мужній вчинок, насамперед той, що пішов воювати і те, що загинув при порятунку свого побратима. То для мене є честь і гордість, що ми виконуємо цю пісню. Також то є данина батькам - наша повага, наша шана".

5 канал
Попередній матеріал
"Вирішили відігратися на цивільних": подробиці артобстрілу прифронтової Врубівки
Наступний матеріал
"БлогПост": масштабний парад військ та кого знову корчило від "Слава Україні!" - відео
Loading...