День сміху
День сміху astucito.com

Світ відзначає День сміху

  Люди по всьому світу готують першоквітневі розіграші

  1 квітня у світі відзначають День сміху чи День дурня, під час якого прийнято розігрувати друзів і родичів або жартувати над ними. 

  На думку деяких дослідників, традиція жартувати 1 квітня походить ще від античного фестивалю Деметрія, який відбувався на початку квітня. Ще одна гіпотеза пов'язує святкування Дня сміху з весняним рівноденням за Григоріанським календарем. 

  Цей день не внесено ні в які календарі знаменних дат і всенародних свят, але його цілком можна віднести до міжнародних, оскільки він з однаковим успіхом відзначається і в Німеччині, і в Англії, і у Франції, і в Скандинавії, і навіть на Сході. В одних країнах 1 квітня називають День сміху, в інших — День дурня. У цей день кожен хоче пожартувати над кимось, тож ніхто не застрахований від розіграшів і навіть найсерйозніші люди мимоволі посміхаються.

  День сміху святкується зараз у всьому світі, але ніде не є вихідним. У США його називають "святом серця, а не держави". До речі, професор Стенлі Теп із інституту здоров'я в Окхерсті, стверджує: "30 хвилин сміху на день дозволяють пацієнтові, котрий переніс інфаркт міокарду, уникнути повторного нападу в найнебезпечніший період — перші півроку після нападу, — і потім жити повноцінним життям. Здоровим же людям ця кількість сміху подовжує життя на роки, іноді на десятиріччя". 

  У німців здавна існує звичай посилати кого-небудь, найчастіше дитину, за тим, чого не можна принести. Цей жарт називається in den Aprill schicken — "посилати кого-небудь у квітень" (обманювати), а той, кого обманюють, одержав назву Aprilnarr.

  У чехів і словаків теж існує вираз: Poslati koho z Aprilem. Цей же звичай відомий також у Польщі та Литві під назвою Primaprilis.

  Попередній матеріал
  У Конгрес США внесли законопроект про санкції проти Росії через кіберзагрози
  Наступний матеріал
  Українці сплачуватимуть за газ двома платіжками
  Loading...

  Сьогодні в Україні вперше відзначають День добровольця

  "Декомунізація календаря": Чи востаннє українці святкують 8 березня – сюжет

  Які в українців улюблені державні свята – дослідження

  Загострення на фронті: Ворог гатить із танків та артилерії, десятеро бійців поранено

  В Одесу увійшов французький фрегат "Ла Файєтт" – відео

  "Коли ДШК називаєш "Малюком": Українські захисники проходять вишкіл на Луганщині