Сутички у Львові. Нові подробиці [репортаж, відео]

  До Львова запросили главу МВС Анатолія Могильова. Губернатор Львівщини, який ще зранку написав заяву про звільнення, попросив головного міліціонера країни дати оцінку діям правоохоронців Львова під час святкування Дня Перемоги. Також оцінки подій чекають від прокуратури. Внаслідок сутичок 9 травня у Львові травмовано 16-ро людей, один був поранений гумовою кулею. Правоохоронці порушили кримінальну справу за фактом хуліганства. Події 9-го травня коментують усі учасники протистояння.

  Володимир Василенко, постраждалий: "Беркут бив усіх підряд… Я почув удар по голові. Я впав. Хтось поміг піднятися. Я тікав доки зміг .Тоді впав на траву і на деякий час не пам`ятав що було". 

  Так описує події 9 травня очевидець, член ВО "Свобода". Його колеги по партії, - місцеві депутати - усю відповідальність за розгортання червоного прапора, яке спровокувало сутички та стрілянину поблизу Пагорба Слави, покладають на керівника області. Кажуть, той не забезпечив належного виконання рішення адмінсуду про заборону усіх масових акцій 9 травня.

  Ірина Сех, депутат львівської облради, ВО "Свобода": "Це не провокація. Це показали що тим чоботом, що під тим червоним прапором ґвалтували наших бабусь. Тепер знову ґвалтують руками влади і руками так би мовити української міліції. Цей захід був незаконний. Ми будемо позиватися до суду".

  Зранку Ірина Сех зі своїми однопартійцями увійшла до кабінету губернатора з єдиною вимогою - скласти повноваження. Михайло Цимбалюк заяву написав, каже - зробив це під тиском, щоби не загострювати конфлікт. Запевняє - готовий звільнити кабінет після відповідного указу Президента. А звинувачення на свою адресу категорично відкидає - каже, в усьому винні політики.

  Михайло Цимбалюк, голова Львівської ОДА: "Мені прикро, що політики не дослухалися... Всіх винних треба покарати".

  Оцінити події 9 травня губернатор просить прокуратуру. Каже - відповідне подання також уже підписав. Оцінок прокуратури очікують і у міліції. Однак заступник начальника обласного управління МВС роботу своїх підлеглих називає задовільною. Звітує - чоловіка, який влаштував стрілянину і поранив свободівця, вже затримали. Справу за фактом хуліганства - порушили.

  Міський голова Львова переконаний, провокацій і силового протистояння можна було уникнути.

  Загалом у сутичках 9 травня у Львові постраждали 16-ро людей. Попри заборону масових акцій апеляційним судом області, представники кримського "Русского єдінства" і партії "Родіна" з Одеси розгорнули червоні прапори на Пагорбі Слави. Їхні опоненти, зокрема члени ВО "Свобода", намагалися прорвати міліцейські кордони, щоби перешкодити цьому. Міліція застосувала проти них силу.

  Олександр Вварищук, Євген Родіон, Львів, 5 канал


  Попередній матеріал
  Шевченко озвучить одного з персонажів мультфільму "Тачки 2"
  Наступний матеріал
  Стартує перший півфінал "Євробачення-2011"
  Теги: