Сумська, Шкляр, військові та політики: хто взявся за ручку та писав диктант єдності

17-й радіодиктант національної єдності цьогоріч проводили під гаслом: "Нас багато, ми різні, але нас об'єднує одна мета"

В Університеті імені Шевченка під диктовку писали школярі, студенти, митці, політики та навіть військовослужбовці. Перед написанням радіодиктанту вони активно розминають кисті. Зізнаються, що ручкою користуються вкрай рідко.

У першому ряду посадили школярів-відмінників. Для них писати диктанти – буденність. Попри це, готувалися старанно. Зі студії "Українського радіо" авторський диктант національної єдності читає автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко.

В аудиторії червоного корпусу Національного університету імені Шевченка старанно вимальовують літери понад 150 учасників акції. Ще понад три сотні охочих тут не помістилися. Багато хто під диктовку пише, просто сидячи на підлозі. Девіз цьогорічного радіодиктанту: "Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета".

"Ти не просто перевіряєш свої знання, а ти відчуваєш, що зараз, у цей момент одночасно синхронно, це ж флешмоб, виводять старанно кожну літеру, ставлять кожну кому. Однозначно треба це робити. Це робить не тільки наш народ, але й поляки, французи, японці", – розповідає доцент Київського університету ім. Б.Грінченка Олександр Авраменко.

Уперше радіодиктант пише народна артистка України Наталя Сумська. Зізнається, що помилок наробити не боїться.

"Я могла заплутатися тільки там, де тире, а де двокрапка. Тому що я дуже демократично до цього ставлюся. І я, часом, це тире пишу просто як моя видумана орфографія. Тут головне участь, а не перемога", – каже народна артистка України Наталя Сумська.

Після останньої крапки аудиторія вибухає оплесками. Хтось свою роботу здає охоче, а дехто соромиться.

Торік на адресу "Українського радіо" на перевірку надійшли 22 тисячі листів. Цьогоріч, розраховують організатори, кількість учасників писемного флешмобу зросте. Листи з текстами до редакції можна надсилати до 11 листопада. Переможці конкурсу отримають призи – книжки українських письменників. Результати оприлюднять на початку грудня.

Людмила Павленко, Дар’я Цисарук та Антон Андрущенко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Мам, я вже доросла": як минуло святкування 1 вересня – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Обшуки у ДФС: журналісти "5 каналу" зафільмували, як виносять "стоси документів"
Наступний матеріал
"Підбили екскаватор – ворог лютує": репортаж зі Старогнатівки