Суди мають захищати пресу,- "Репортери без кордонів"

  «Репортери без кордонів» вважають, що влада повинна дотримуватися законів, а судова гілка - захищати пресу. А ситуація з 5 каналом та ТВі є зазіханням на свободу преси в Україні. Про це в ефірі 5 каналу заявив Генеральний секретар "Репортерів без кордонів" Жан-Франсуа Жульяр.

  Коментуючи ситуацію навколо 5 каналу та ТВі в судах,  Жан-Франсуа Жульяр зазначив: «Ми зустрічалися з відповідальними особами і є відчуття, що в цій справі є тиск і на судову владу, щоб вона не була незалежною і неупередженою».

  «Якщо нічого не зміниться, то можна опинитися в ситуації, коли два телеканали будуть закриті і є ризик, що вони втратять своїх глядачів і це неприпустимо. І якщо 5 каналу і ТВі будуть заважати робити свої програми і здійснювати мовлення, це для нас справжнє занепокоєння і це зазіхання на свободу преси в Україні. Ми сподіваємося що політична влада буде коректно виконувати свою роботу і відповідним чином судова влада буде захищати пресу»,- додав пан Жульяр.

  Інформацію щодо  ситуації навколо «5 каналу» та  телеканалу ТВі місія «Репортерів без кордонів» отримала на зустрічі з представниками руху «Стоп цензурі» 19 липня, а також від представників Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування випадків цензури у засобах масової інформації, тиску на свободу слова та перешкоджання законній професійній діяльності журналістів 20 липня.

  Як відомо, позицію представників влади  «Репортерам без кордонів» почути цього разу не довелося.

  «5 канал» готує офіційне звернення до правозахисної організації «Репортери без кордонів», яке буде передано на офіційній прес-конференції місії 21 липня в інформагенції УНІАН о 12:30.

  [ Прес-реліз 5 каналу ]


  [ Запис ефіру програми "ЧАС". Гість: Жан-Франсуа Жульяр, Генеральний секретар "Репортерів без кордонів" ]

  Попередній матеріал
  Генсек "Репортерів без кордонів" про свободу слова в Україні (відео)
  Наступний матеріал
  Аварійна посадка літака у США - 30 людей поранено (відео)
  Теги: