Суд залишив Сінькову у СІЗО, дівчині погрожують розправою [відео]

  За яєчню, піджарену на Вічному вогні у київському Парку слави судять активістку мистецького об`єднання "Братство Св. Луки" Ганну Сінькову. У Печерському суді Києва провели перше засідання у справі. Ганні інкримінують наругу над могилою. Якщо її провину доведуть, дівчині загрожує до 5 років тюрми. Захисники активістки наполягають на зміні запобіжного заходу - протягом майже трьох місяців дівчина перебуває у СІЗО.

  На першому ж засіданні - суддя забороняє знімати процес на камери. І поки представників преси виганяють, сам залишає залу. 

  Двадцятирічна підсудна встигає поскаржитися на жахливі умови у Лук`янівському СІЗО. Каже: камери переповнені, медичну допомогу не надають, запевняє - у лікарів не може допроситися навіть аспірину. Повертатися в ізолятор боїться. Каже: їй там погрожують.

  Ганна Сінькова, підсудна: "За час мого перебування там, наді мною вже кілька разів проводилися протиправні допити, мені погрожували фізичною розправою прямо в СІЗО, невідомі особи приходили, викликали мене на допити, відмовлялися називати своє ім`я, відмовлялися пред`являти документи". 

  Ганну Сінькову судять за торішнє приготування яєчні на вічному вогні у київському Парку слави. Це відео з`явилося в інтернеті одразу після інциденту. Свій вчинок - учасниця дійства пояснила протестом проти недоцільного використання природного газу та ігнорування владою проблем ветеранів. Спочатку Ганні інкримінували хуліганство - зараз судять за наругу над могилою. Вона уважає: причиною всьому - політичні переконання. 

  Ганна Сінькова, підсудна: "Там де знайходиться пам`ятник Слави, безпосередньо під Вічним вогнем, там де проходять газові труби, не може бути ніяких поховань. Тобто це не може бути жодним чином наруга над могилою".

  Адвокати Сінькової подали клопотання про зміну підсудній запобіжного заходу. Запевняють, дівчина у неволі попри те, що офіційний термін утримання під вартою - сплив.

  Олег Бондарчук, адвокат Ганни Сінькової: "Тримають, тому що вона ніби-то ухилялася від слідства, і міліція оголосила її в розшук і на цій підставі суд дав санкцію на її тримання під вартою. Але на сьогодні ми вважаємо, що вже немає підстав для цього, хоча прокурор каже, що підстави є". 

  Які саме підстави, на камеру прокурор розказати відмовився.

  Поки друзі Ганни скандують під вікнами Печерського суду, служителі Феміди вирішили: не відпускати дівчину на поруки і запобіжний захід - не міняти. Наступне судове засідання призначили на 30 червня.

  Юлія Фінгарет, Роман Гриценко, 5 канал


  Попередній матеріал
  У Києві стартує перший Міжнародний фестиваль «Золотий трюк»
  Наступний матеріал
  Фахівці NASA припускають наявність води на Меркурії
  Теги: