5.ua

Суд заґратував на 2 місяці усіх затриманих під час бійні на Банковій [відео]

  Затриманим інкримінують 294-ту статтю, а саме – організацію масових акцій або активну участь у них. Чоловікам закидають намагання захопити адмінбудівлю. Обвинувачення висунули на основі свідчень постраждалих правоохоронців. На суді їх не було. Натомість захист запевняє – жодний із затриманих не брав участі в побитті. Товариш одного із підозрюваних заявив – беркутівці тримали протестувальників на асфальті три години. У всіх активістів – травми, у деяких – черепно-мозкові. Очевидці розповідають: після затримання силовики фотографувалися з побитими, ставили ноги на голови тих, хто лежав непритомний. Тих, кому потрібна медична допомога, у прокуратурі пообіцяли доправити не до СІЗО, а до лікарні. Під час судового засідання одному із хлопців стало зле і йому довелося викликати швидку. Не пом’якшило рішення суду і те, що чотирьох із затриманих взяли на поруки народні депутати. Їм відмовляли, зокрема, на тій підставі, що клопотання було оформлене не на офіційному бланку народного обранця.

  Петро Порошенко, народний депутат, позафракційний: «Шановний пан майор, учасник судового процесу, просив зараз відхилити це взяття на поруки лише на одній підставі, що воно – так, було написано, так, перевірена особа, так, особа присутня в залі, так, є посвідчення – але бланку нема! І тому із-за того, що немає бланку, людина, яка має трьох дітей, людина, яка є абсолютно невинна, людина, яка сьогодні жодного свідчення про то, що вона є винна, не має – за відсутності бланка народного депутата, на думку пана майора, буде поміщена у в’язницю».

  Артем Попоп, старший прокурор: «Сьогодні за результатами розгляду клопотань, які були задоволені, і дев’ять осіб обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, що підтвердило обґрунтованість підозри по кожному з 9 осіб».

  Наталя Дорошенко, адвокат: «Це не лише ненормальне та нелегітимне рішення. Це рішення, яке порушує усі норми діючого кримінально-процесуального кодексу, конвенції європейської про захист свобод людини».

   

  Попередній матеріал
  Комітет ВРУ зі свободи слова вимагає відставки Захарченка
  Наступний матеріал
  Азаров вважає, що приводи для протестів вичерпані [відео]
  Теги:
  Loading...