фото Радіо Свобода

Суд відмовився розглядати справу Царьова

  Причиною повернення обвинувального акту до прокуратури вказано неналежне оформлення матеріалів справи

  Шевченківський райсуд Києва 21 червня повернув до Генпрокуратури обвинувальний акт стосовно колишнього регіонала Олега Царьова, обвинуваченого в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Про це йдеться в рішенні суду, оприлюдненому в Єдиному реєстрі судових рішень.

  У постанові суду вказано, що Царьов, який став народним депутатом 12 грудня 2012 року, будучи за своїм політичним переконанням активним прихильником проросійської політики на території України, підтримував і пропагував ідею статусу російської мови як другої державної, вступ України в Митний союз, схвалював анексію Російською Федерацією частини території України – Автономної Республіки Крим і вирішив незаконним способом перешкодити реалізації планів української влади, спрямованих на інтеграцію України до Європейського Союзу.

  Серед ряду дій Царьова названі такі: він розробив злочинний план, який полягав у створенні передумов для зростання напруги в суспільстві, протистояння між жителями західних і південно-східних регіонів України і відділення від України частини її регіонів з наступним приєднанням до РФ. Також йдеться про пропаганду, особливо серед жителів південного сходу, спрямовану проти української влади.

  "Суд прийняв: обвинувальний акт у кримінальному провадженні у скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч.3 ст.109, ч.2 ст.110 ККУ, повернути прокурору Генеральної прокуратури України. Постанова може бути оскаржена в Апеляційному суді Києва через Шевченківський районний суд Києва протягом семи днів з дня оголошення", – зазначено в рішенні суду.

  Причиною повернення обвинувального акту до прокуратури вказано неналежне оформлення матеріалів справи, а саме відсутність в акті даних щодо місця проживання одного з обвинувачених, відсутність розписки підозрюваного про отримання копії обвинувального акту, що не відповідає вимогам кримінального процесуального закону, в зв'язку з чим обвинувальний акт підлягає поверненню прокурору.

  Нагадаємо, у березні 2016 року Генеральна прокуратура України затвердила та направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно колишнього регіонала Олега Царьова.

  Попередній матеріал
  Розвідка повідомила про знищення одіозного російського офіцера на Донбасі
  Наступний матеріал
  У Черкаській області горів цех машинобудівного заводу

  ГПУ направила до суду обвинувальний акт щодо Царьова

  Експерт прокоментував, чому тільки зараз ГПУ розпочала заочне засудження Царьова