ipress.ua

Суд ухвалив вилучити в МЗС оригінал "харківських угод" про базування Чорноморського флоту РФ у Криму

  Прокуратура призначила почеркознавчу експертизу цього документа

  Печерський районний суд Києва 27 грудня своєю ухвалою дозволив Головній військовій прокуратурі вилучити у Міністерства закордонних справ оригінал угоди про продовження базування Чорноморського флоту Росії в Криму на 25 років для проведення експертизи. Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган на свої сторінці у Facebook.

  "У слідства є достатні підстави вважати, що в зазначених документах містяться відомості, що можуть підтвердити факти порушення процедур підготовки, прийняття, підписання і ратифікації Угоди для України, визначених законодавством України, а також встановити коло осіб, чиї дії призвели до укладення угоди, що суперечить Конституції України", – цитує Сарган рішення суду.

  Повідомляється також, що слідчим управлінням Головної військової прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада) і ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу.

  Наразі слідство з'ясовує підстави та обставини підписання 21 квітня 2010 року угоди між Україною і Російською Федерацією щодо перебування Чорноморського флоту РФ на території Криму (відомі як "харківські угоди").

  У рамках цього провадження 19 грудня 2016 року прокуратура призначила почеркознавчу експертизу. У разі недопуску слідчих може бути ініційоване проведення обшуку в Міністерстві закордонних справ.

  Довідково: Харківські угоди – угода між Україною і Російською Федерацією, підписана 21 квітня 2010 року у Харкові тодішніми президентами України і РФ Віктором Януковичем та Дмитром Медведєвим, згідно з якою термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Севастополі подовжено з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення, та встановлена орендна плата.

  Попередній матеріал
  Полторак розповів, як українські армійці зайняли нові позиції на Світлодарській дузі
  Наступний матеріал
  Доба в АТО: майже 40 ворожих обстрілів та двоє поранених українських бійців

  Росія порушила договір про розташування Чорноморського флоту на території України

  Путін призначив зрадника Березовського заступником командуючого Чорноморським флотом Росії

  Київ готовий приєднатися до створення Чорноморської флотилії під проводом НАТО – Порошенко

  Командувачу Чорноморського флоту РФ оголосили підозру у вчиненні особливо тяжких злочинів проти України