Суд щодо позбавлення частот 5 каналу та ТВі перенесли на 26 серпня (сюжет, відео)

  Розгляд справи про позбавлення частот та ліцензій 5 каналу, ТВі та ще чотирнадцяти телерадіокомпаній - перенесли на 26 серпня. Таке клопотання задовольнили на вимогу третьої сторони, якою є ТРК "Експрес-інформ" та "НБМ". Тому що п`ять телекомпаній, серед яких Новий канал та Гравіс - не були вчасно поінформовані про час і місце судового засідання.

  Захистити свободу слова і своє право на професію - під приміщення суду прийшли близько сотні людей.

  Понеділок, десята тридцять. Біля станції метро "Арсенальна" збираються журналісти 5 каналу, ТВі, представники громадських організацій. Мета акції написана на футболках. Кілька хвилин  - і журналісти та активісти - колоною рушають до приміщення суду.

  Засідання суду ще не розпочалося, а під його стінами вже людно та гамірно. У зелених футболках журналістів зустрічають "Митці проти цензури". Свободу преси підтримують віршами та піснями.

  Усі сторони судового поцесу на розгляд справи так і не з`явилися. Представників Нового каналу та ще чотирьох телекомпаній вчасно не поінформували про час і місце засідання. Через це представники третьої сторони - телерадіокомпаній "Експрес-інформ" та "НБМ" подають клопотання - перенести розгляд справи. Представники групи каналів "Інтер" - проти. Не подобається їм і зйомка в залі суду - просять суддю заборонити її. Наполягають на розгляді справи і представники Нацради. За лічені хвилини - рішення суддів.

  Анатолій Денисов, голова київського апляційного адміністративного: "Суд порадившись постановив відкласти розгляд справи  на 26 серпня 14 годину у зв`язку з тим, що часть осіб не повідомлені про перегляд справи в установленому законом порядку. Це перше. І по-друге, у нас на сьогоднішній день жодна сторона не повідомлена про слухання справи не пізніше ніж за 7 днів до початку розгляду справи".

  Володимир Мжельський, шеф-редактор "5 каналу": "Ми дуже вдячні суду за те що він насправді обдумано виніс рішення на сьогоднішній момент. Ми дуже вдячні нашим колегам, ми дуже вдячні журналістам, дуже вдячні митцям, які прийшли нас підтримати. Насправді тільки за рахунок їхньої підтримки, тільки за рахунок того, що що вбивається свобода слова в Україні не байдуже їм і перенесено розгляд цієї справи на 26-те число".

  26 серпня о 14 годині суд знову збереться на засідання, щоб вирішити, чи правомірно суд попередньої інстанції позбавив ліцензій і частот 16 українських телерадіокомпаній.

  Наталія Жижко, Ірина Герасимова, 5 канал  Попередній матеріал
  2 українців засудили до 9 років ув`язнення у Венесуелі
  Наступний матеріал
  Пологовий будинок вибухнув у Бухаресті
  Теги: