vlada.io

На Вінничині організували щорічні "Стусівські читання" до дня смерті визначного письменника

У такий спосіб учасники акції віддали шану своєму земляку-патріоту

Вінничани відзначили 31-річчя з дня смерті свого земляка, поета Василя Стуса. На майдан, названий на його честь, вийшли понад 100 студентів та місцеві письменники.

Учасники акції вшанували загибель земляка хвилиною мовчання, поклали до його пам'ятника квіти і читали вірші Стуса, поезії, присвячені йому, та співали пісні під акомпанемент бандури.

Такі "Стусівські читання" у Вінниці стали традиційними. Відбуваються вони вже більше 20 років. Організатори кажуть, що у такий спосіб хочуть віддати шану своєму земляку-патріоту.

"Попри усі тортури, попри своє коротке, але змістовне життя, він залишався людиною, і я вважаю, що зараз людям і, тим паче молоді, потрібно брати з нього приклад", – сказала студентка Калинівського технологічного технікуму Валентина Красовська.

"Ми вшановуємо пам'ять Василя Стуса, тому що він видатним борцем за Україну, за її незалежність. Він відсидів багато років у тюрмах, відстоюючи свої погляди і проносячи свою ідею незалежної України", – зазначила заступник директора Вінницької універсальної наукової бібліотеки ім. К. Тимірязєва Лариса Сенник. 

Нагадаємо, у березні міський голова столиці Володимир Кличко заявив, що купить квартиру в Києві для сестри Василя Стуса Марії. Через російську агресію і військові дії на Сході вона була вимушена покинути рідний Донбас.

Попередній матеріал
Експерт назвав спільну мету Путіна й Ердогана
Наступний матеріал
Деканоідзе: Нацполіція відкрила кримінальне провадження за фактом підпалу офісу "Інтера"
Loading...

Володимир Кличко купить квартиру в Києві для сестри Василя Стуса Марії

Екс-політв'язень Овсієнко розповів столичним школярам невідомі факти з життя Стуса

Порошенко: Борці з радянською русифікацією Дзюба і Стус виросли на Донбасі

Культурний марафон "СтусLive" у Києві