Вона вивчає німецьку та англійську, співає та відвідує звичайну школу. Заради розвитоку доньки вісім років тому її батьки полишили рідний Донецьк. До столиці переїхали у надії вилікувати Ліну. Від народження дівчинка погано чує.
Наталія Жилюк, мати Ліни: "Ми вирішили покинути будинок свій, свою роботу. Переїхати сюди, до Києва, і навчати в цьому центрі дитину".
Столичний центр проблем слуху та мовлення "СУВАГ" - єдиний на всю Україну. У ньому використовують унікальну методику. Об’єднані педагогічна реабілітаця та медична допомога - для киян безкоштовні.
Наталія Михайлюченко, психолог: "Розвиваємо і мовлення і слухання і додатково підготовка до школи".
П’ятирічний Данилко лише рік тому сказав перше слово. Зрозуміти власне чадо батькам допомагали психологи реабілітаційного центру.
Володимир Єфименко, батько Данила: "Сурдопедагоги, логопеди, музичні працівники. Тут Даня займається повністю всім. Пританцьовує, співати починає. Вчора навіть попросив, щоб я йому дістав фортепіано".
Приміщення, яке займає центр "СУВАГ", не належить місту. Попередня влада з аукціону продала будівлю комерційній структурі. Суди щодо її повернення Києву тривають три роки.
Майже рік тому столична влада для переїзду запропонувала ось цю будівлю. Вона у чотири рази більша. Цілком відповідає потребам лікарів і пацієнтів. Та спочатку тут треба провести ремонт. Ціна питання - 6 мільйонів гривень.
Андрій Щербина, головний лікар Київського міського медцентру проблем слуху та мовлення "СУВАГ": "Ми вважаємо, що можна робити і поетапний ремонт. Для того, щоб центр в’їхав і міг працювати - це півбудівлі. Принаймні, три мільйони".
Грошей на ремонт будівлі у міському бюджеті не передбачено. Та у столичному департаменті охорони здоров’я надії не втрачають.
Віталій Мохорєв, директор департаменту охорони здоров’я КМДА: "Коли буде переглядатися і доповнюватися бюджет, ми сподіваємося - принаймні, таке подання ми зробили - що ці необхідні кошти будуть виділені. І до кінця року ми зможемо вирішити питання з переселенням цього центру".
Надто на входини очікують пацієнти центру. За рік його відвідують близько 35-ти тисяч недужих. Вони кажуть, захищати своє право на здоров’я готові.
Людмила Голоднік, Денис Ковальов та Ігор Селянинов, 5 канал.