Столичному центру слуху та мовлення 3 роки не надають приміщення [відео]

  Вже три роки "сидять на валізах" працівники Київського медцентру проблем слуху та мовлення "СУВАГ". Це єдиний в Україні заклад, де пацієнтам пропонують не лише діагностику, але й реабілітацію. Будівлю центру продали з аукціону комерційній структурі й відтоді тривають суди щодо повернення будівлі до комунальної власності. Столична влада працівникам закладу запропонувала переїзд до іншої споруди, але грошей на її ремонт не виділила.

  Вона вивчає німецьку та англійську, співає та відвідує звичайну школу. Заради розвитоку доньки вісім років тому її батьки полишили рідний Донецьк. До столиці переїхали у надії вилікувати Ліну. Від народження дівчинка погано чує.

  Наталія Жилюк, мати Ліни: "Ми вирішили покинути будинок свій, свою роботу. Переїхати сюди, до Києва, і навчати в цьому центрі дитину".

  Столичний центр проблем слуху та мовлення "СУВАГ" - єдиний на всю Україну. У ньому використовують унікальну методику. Об’єднані педагогічна реабілітаця та медична допомога - для киян безкоштовні.

  Наталія Михайлюченко, психолог: "Розвиваємо і мовлення і слухання і додатково підготовка до школи".

  П’ятирічний Данилко лише рік тому сказав перше слово. Зрозуміти власне чадо батькам допомагали психологи реабілітаційного центру.

  Володимир Єфименко, батько Данила: "Сурдопедагоги, логопеди, музичні працівники. Тут Даня займається повністю всім. Пританцьовує, співати починає. Вчора навіть попросив, щоб я йому дістав фортепіано".

  Приміщення, яке займає центр "СУВАГ", не належить місту. Попередня влада з аукціону продала будівлю комерційній структурі. Суди щодо її повернення Києву тривають три роки.

  Майже рік тому столична влада для переїзду запропонувала ось цю будівлю. Вона у чотири рази більша. Цілком відповідає потребам лікарів і пацієнтів. Та спочатку тут треба провести ремонт. Ціна питання - 6 мільйонів гривень. 

  Андрій Щербина, головний лікар Київського міського медцентру проблем слуху та мовлення "СУВАГ": "Ми вважаємо, що можна робити і поетапний ремонт. Для того, щоб центр в’їхав і міг працювати - це півбудівлі. Принаймні, три мільйони".

  Грошей на ремонт будівлі у міському бюджеті не передбачено. Та у столичному департаменті охорони здоров’я надії не втрачають.

  Віталій Мохорєв, директор департаменту охорони здоров’я КМДА: "Коли буде переглядатися і доповнюватися бюджет, ми сподіваємося - принаймні, таке подання ми зробили - що ці необхідні кошти будуть виділені. І до кінця року ми зможемо вирішити питання з переселенням цього центру".

  Надто на входини очікують пацієнти центру. За рік його відвідують близько 35-ти тисяч недужих. Вони кажуть, захищати своє право на здоров’я готові.

  Людмила Голоднік, Денис Ковальов та Ігор Селянинов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Шахтар" програв команді вихованців дитбудинків - 2:1
  Наступний матеріал
  У Києві відбувся малочисельний гей-парад [відео]
  Теги:
  Loading...