Столичні ветерани-інваліди отримали ордери на квартири у недобудові

  Ветерани Другої світової, які тісняться з родичами у невеликих квартирах, майже втратили надію отримати нову оселю. Торік Київська міська адміністрація видала п`ятьом інвалідам війни ордери на житло у Бортницькому мікрорайоні столиці. Утім, виявилося - квартири недобудовані. Чи дочекаються їх ветерани - питання досі відкрите.

  Микола Потій, ветеран: "Медаль за отвагу - за форсирование Днепра в 43 году. Это первое мое было крещение боевое".

  Микола Іванович демонструє військові нагороди. З ліжка ветеран майже не встає. За вісімдесятисемирічним пенсіонером доглядають онуки та правнуки. Живуть разом. П`ятеро осіб і пес на ім`я Буш тісняться у двокімнатній квартирі.  
   
  Віталій Семерин, онук Миколи Потія: "Дедушке мы выделили одну комнату. Ну а здесь на кровати спим мы с женой, а молодежь - на надувном матраце. Потому, что если купить сюда второй диван, поставить - ходить будет негде. Собака, соответственно, живет в кресле".

  У чергу на житло Микола Іванович став 14 років тому. Надію отримати окрему квартиру майже втратив, коли 2011-го Президент видав указ забезпечити житлом інвалідів війни першої групи.  

  Віталій Семерин, онук Миколи Потія: "Вот эти ордера выдали нам в марте 2011 года. Остальным инвалидам - к Дню победы в прошлом году. Но вся беда в том, что вот эти ордера выданы на недострой".

  Кабінет міністрів та Київська міська адміністрація виділили гроші на придбання понад сотні квартир у цьому будинку. Всі їх віддали під соціальне житло. У багатоповерхівку мали вселитися і заслужені вчителі, і працівники прокуратури, і герої війни. Окрім Миколи Івановича - ще четверо ветеранів. Утім, будівництво уже півроку як стоїть, кажуть власники.

  Віталій Семерин, внук Миколи Потія: "Вот здесь вот, на 6 этаже, в частности, находится наша квартира. Этот блок А в таком состоянии готовности строительной - вы видите, это реально 95% - он находится уже около шести месяцев. Никто ничего на нем не делает".

  На будмайданчику нині - лише сторож. 

  Журналіст: "А будівництво стоїть?"

  Сторож: "Стоїть!"

  Журналіст: "Давно стоїть?"

  Сторож:
  "Давно!"

  Журналіст: "Ну коли?"

  Сторож: "Десь місяць назад, чи два місяці назад".

  Журналіст: "І що зробили?"

  Сторож: "Ну, кладку там положили і всьо".

  Юрій Мациєвський, директор фірми-забудовника (телефоном): "Там даже в праздничные дни 1-2 мая работали строители. Сегодня вынос - геодезиста пригласили и делали подготовительные работы".

  По телефону про будівництво звітує директор фірми-забудовника. Запевняє: перший блок, де житимуть ветерани, вже на підході. 

  Юрій Мациєвський, директор фірми-забудовника (телефоном): "В течении двух месяцев должен быть сдан".

  Сергій Прокопенко, вкладник недобудови: "Если вы спросите весной, он назовет вам срок сдачи - в конце весны. Спросите летом - в конце лета. И это мы слышим уже четыре года".

  У Міністерстві регіонального розвитку та будівництва ситуації з недобудовою не коментують. Розробили лише плани на майбутнє - щоби не стати двічі на ті самі граблі.

  Анатолій Близнюк, міністр регіонального розвитку і ЖКГ: "На периферії дешевше купити квартиру вже побудовану, чим будувати нову. І це вже сьогодні для людей можна зробити, а не чекати людям ще рік".

  Скільки доведеться чекати його діду і чи той дочекається - Віталій прогнозувати побоюється. Бабуся - теж фронтовичка - нової оселі так і не встигла побачити.

  Марія Коренюк, Микола Лебедєв, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Лубківський: Євро-2012 відбудеться за будь-яких обставин
  Наступний матеріал
  У Луганську вшанували ветеранів та загиблих у Другій світовій війні
  Теги: