Столичні активісти вимагають припинити руйнацію Андріївського узвозу [відео]

  Припинити руйнацію Андріївського узвозу вимагають від київської влади активісти. Представники громадських організацій, політики, геологи та історики занепокоєні станом однієї з найстаріших вулиць Києва. На їхню думку, реконструкція, яку розпочали три місяці тому, спровокувала тріщини на будинках, підмивання фундаментів та втрату інтересу туристів до цієї місцини.

  Не пройти, не проїхати. Андріївський узвіз перетворився на руїни. Київська влада вирішила причепурити головну мистецьку вулицю країни до Євро-2012. Із ностальгією згадують часи, коли на Андріївському було багато туристів, місцеві продавці. Кажуть, останні місяці тут торгівлі немає.

  Продавець: "Небажана реконструкція. Нас убрали с наших рабочих мест и приходится нам суетиться в таких вот условиях".  

  Рахують збитки і працівники музеїв, театрів та галерей, розташованих на узвозі. Більше того, митцям пропонували "припинити діяльність". Вони категорично не погодилися.

  Дмитро Шленський, директор "Музею однієї вулиці": "Каждый месяц нам нужно выложить 12 тисяч в бюджет за то, что ми спожили: аренда, электричество. Об этом никто не позаботился".

  Критикувати реконструкцію їм забороняють, стверджують митці. Директору музею Булгакова пригрозили звільненням за поширення інформації про тріщини, що з`явилися на будівлі після початку робіт. Чільник Києва закликає не хвилюватися. Каже, музей не закриють. А  "канікули" науковці самі собі влаштували.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Те, що музей Булгакова тимчасово не працює, це повязано лише з тим, що тимчасово обмежено доступ людей до музею, у зв`язку з тим, що проводяться всі роботи. Це тимчасове рішення. При чому, його прийняли самі працівники музею".

  За неофіційними даними, реконструкція Андріївського узвозу обійшлася місту у 20 мільйонів гривень - це тільки заміна комунікацій та бруківки. У майбутньому на історичній вулиці планують звести 11 готелів з підземними паркінгами та бізнес-центрами. 

  Олександр Бригинець, голова комісії Київради з питань культури: "Влада і забудовники - вони утилітарно підходять до нашої культури і історії. Найстаріший і найгірший візуально будинок, який є - це велика пам`ятка. Ми такого вже не побудуємо. У Європі за таким тремтять, а у нас кажуть - у цьому будинку вікна поміняні, вони неавтентичні, його можна зносити".

  Закінчити перший етап реконструкції Андріївського мають до червня. Але краса протримається недовго, запевняє архітектор Георгій Духовичний. Він спостерігав, як будівельники порушували норми, скидаючи у розриті траншеї сніг і лід. 
    
  Георгій Духовичний, член Спілки архітекторів України: "Мерзлим грунтом, снігом чи льодом засипати їх не можна. Тому, що коли все це розтане, а воно розтане десь у липні під землею, то вся ця робота, яка була зроблена зверху, піде насмарку". 

  Спілка архітекторів направила місцевій та державній владі листи з наполегливою вимогою зробити аналіз стану Андріївського узвозу. Фахівці хочуть зрозуміти, що вже втрачено і що ще можна врятувати.

  Дарія Безродна, Світлана Одаренко та Максим Петраков, 5 канал

  Попередній матеріал
  Cьогодні на чемпіонаті світу з фігурного катання у Ніцці розіграють перші медалі
  Наступний матеріал
  Масштабне ДТП на півдні Польщі - щонайменше 8 загиблих
  Теги: