podrobnosti.ua

Ставлення українців до Росії погіршилося - опитування

  За останні чотири місяці відбулося різке погіршення ставлення як українців до Росії, так і росіян до України.


  Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" і російською недержавною організацією "Левада-центр", пише "Радіо Свобода".

  Дані дослідження порівнювалися з аналогічним, проведеним у травні цього року.

  У вересні в Україні про розчарування сусідньою країною заявили 26%, в Росії – 31%. 

  Так, кількість позитивно налаштованих до України росіян зменшилася з 35% до 32%, а кількість негативно налаштованих за цей самий період збільшилась – з 49% до 55%.

  Натомість кількість позитивно налаштованих до Росії українців зменшилась лише на 4% (з 52% до 48%). Втім, це не стосується Донбасу, де навпаки, частка позитивно налаштованих до Росії українців збільшилась із 77% до 83%.

  Таким чином, ставлення українців до Росії залишається більш позитивним, ніж ставлення росіян до України, заявляють соціологи.

  Дослідження думки українців було проведене від 12 до 21 вересня 2014 оку. КМІС спільно з Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва". Воно проводилося методом особистого інтерв'ю – опитано 2 тис. 35 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (окрім Луганської області та АР Крим).

  "Левада-центр" провів опитування за репрезентативною для Росії вибіркою з 19 до 22 вересня 2014 року; опитано 1 тис. 600 респондентів у 130 населених пунктах 45 регіонів країни. Статистична похибка даних не перевищує 3,4%.
  Попередній матеріал
  Японія успішно вивела на орбіту метеорологічний супутник
  Наступний матеріал
  У Греції під час військових навчань загинули троє солдатів
  Теги:
  Loading...