Старт системи відеофіксації: за перші години зафіксовано порушень ПДР на 3 млн грн – Аваков

Повноцінно проект відеофіксації порушень ПДР має запрацювати вже з наступного року

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про запуск пілотного проекту автоматичної відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Про це повідомляє "Укрінформ".

"Сьогодні зранку почали працювати наші тестові камери. За шість годин ми маємо таку кількість порушень, яка еквівалентна 3 мільйонам гривень, це дуже багато", - сказав міністр.

Як зазначив Аваков, сьогодні у тестовому режимі запущено 3 камери: одну в Києві та дві в Одесі. Водночас, міністр зауважив, що Кабмін ще не ухвалив рішення про порядок роботи таких відеокамер, на підставі якого буде прийняте остаточне рішення, як і які камери  включатимуться в систему автоматичної відеофіксації порушень ПДР.

Крім того, глава Національної поліції Хатія Деканоідзе додала, що в тестовому режимі камери зафіксували близько 6 тисяч правопорушень. За її словами, здебільшого це перевищення швидкості. Деканоідзе також зауважила, що поки що водії-порушники не отримуватимуть "листів щастя".

Разом з тим, Аваков попередив, що всім водіям потрібно приготуватися. Повноцінно проект відеофіксації порушень ПДР має запрацювати вже з наступного року.

За його словами, відеокамери будуть встановлені у всіх містах, на трасах і міжнародних автомобільних артеріях. Вартість проекту - кілька мільярдів гривень. Для фінансування проекту планується провести тендер для залучення міжнародного інвестора.

Нагадаємо, 1 липня радник міністра внутрішніх справ України Іван Стойко розповів в ефірі "5 каналу", коли почнуть тестувати прилади відеофіксації порушень правил дорожнього руху та коли та система запрацює у повному режимі.

Попередній матеріал
На Донеччині знищили одного з ватажків окупаційних військ – полковника ЗС РФ
Наступний матеріал
Аваков зізнався, що порушує правила дорожнього руху за кордоном

Радник Авакова: коли на дорогах запрацює нова система відеофіксації

З 1 липня в Україні почнуть тестувати прилади відеофіксації порушення ПДР

Порошенко підписав закон, який запроваджує фото- і відеофіксацію порушень ПДР

Порушень ПДР в столиці поменшало майже на половину - поліція