Фото Iryna Gerashchenko / Facebook

Стали відомі прізвища звільнених з ОРДЛО українських заручників

  Вдалося звільнити легендарного історика і релігієзнавця Ігоря Козловського, громадського активіста і волонтера Володимира Фомічова
  У результаті обміну з полону так званих Д/ЛНР вдалося звільнити військовослужбовців, які перебували в заручниках ще від 2014 року, пройшли Дебальцеве та захищали Донецький аеропорт, а також вченого Ігоря Козловського і відомих громадських діячів. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Верховної Ради.

  "Звільнення 73 заручників (раніше повідомлялося, що звільнених українських заручників було 74 – ред.) стало можливим завдяки позиції Президента України, який піднімав це питання як пріоритетне в "нормандському форматі", а також завдяки роботі гуманітарної підгрупи в Мінську, консолідованій співпраці СБУ, ГПУ, МВС, МЗС, судів, які докладали всіх зусиль для розблокування процесу звільнення заручників", – ідеться в повідомленні.

  За словами уповноваженого Президента з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірини Геращенко, українці в гуманітарній Мінській групі "найжорсткіше і найтяжче" боролися за звільнення військовослужбовців, які довгий час, ще після Дебальцевого та битви за Донецький аеропорт, перебували в тюрмах бойовиків та Макіївській колонії.

  За даними прес-служби парламенту, серед звільнених у середу з ОРДЛО українців – бійці батальйону "Кривбас" Микола Герасименко та Олександр Лазаренко, яких бойовики незаконно утримували ще від лютого 2015 року, після Дебальцевого.

  Також серед звільнених – представник Нацгвардії Євген Чуднєцов, якого бойовики засудили до 30 років. Він зазнав страшних катувань у в'язницях ОРДЛО. Також серед звільнених є легендарні "кіборги" – Олександр Морозов та Іван Ляса, які найдовше були в заручниках, ще від оборони Донецького аеропорту.

  Крім того, перший заступник спікера повідомила, що вдалося звільнити військовослужбовців, які гідно і мужньо трималися в місцях неволі, – Олександра Олійника, Олексія Кодьмана, Олексія Кириченка, Олександра Каліна. Їх, поранених, схопили бойовики наприкінці 2014-го – початку 2016-го під час найважчих бойових дій на фронті.

  Також вдалося звільнити легендарного історика і релігієзнавця Ігоря Козловського, громадського активіста і волонтера Володимира Фомічова та інших.

  У ВР розповіли, що серед звільнених є: Абрамов О.О., Арбузов О. І., Ахмєров А.О., Бердник Д.О.,  Бєлов Ю.С., Бучок В.М., Гайова Г.Л., Гашпор К.В., Голіков О.О., Даркін О.В., Казначеєв Е.Г., Кононенко Є.М.,  Кононенко І.М., Костенніков А.Т., Канарський О.Г.,  Коць Л.Р., Кусков О.О., Левашов Д.О.,  Любчук В.П., Неделяєв Е.В., Недосєкін В.Б., Новицький А.С., Овчаренко В.В., Політова О.П., Попов О.В., Радулов С.М., Сапожніков І.В.,  Симоненко Є.В., Сичов Л.М., Сінченко Г.А., Соболев М.В., Старченко С.І., Тиренко І.В., Храмих О.М., Чмерук А.В., Чулга О.М., Швайко В.Ю., Яковенко І.С., Бессараб А.Ф., Гулька В.М., Іовов М.М., Кушпіль О.О., Петрачкова О.Г., Радовець В.Н., Юрбаш П.В., Богдан В.С., Віндюк А.В., Гладкий С.В. та інші.

  16 українців, які перебували у полоні "ЛНР", були звільнені на підконтрольній українській владі території поблизу Майорська, 58 заручників із так званої "ДНР" — поблизу Горлівки, на тимчасово непідконтрольній території. Наразі всі 73 звільнених українці знаходяться на контрольованій Україною території.

  Попередній матеріал
  Чому Київ передав ОРДЛО лише 233 із 306 запрошених сепаратистами бранців – "Час. Підсумки дня"
  Наступний матеріал
  Сторінку Кадирова у Facebook видалили через санкції США
  Loading...