Захисники Луганщини
Захисники Луганщини 5.ua

"Фортеця "Умки": як українські бійці проводили вишкіл на взірцевому опорнику

На цій позиції бліндажі, їдальня і навіть лазня вкриті глибоко під землею

Підрозділи оперативно-тактичного угруповання "Луганськ" на одному із взірцевих опорних пунктів проводили вишкіл. Усе для того, аби вдосконалити майстерність обладнання передових позицій, передає кореспондент "5 каналу".

Опорний пункт, від якого до бойовиків лише 1,5 кілометра, командир роти із позивним "Умка" перетворив на справжню фортецю. Його армійці демонструють командирам інших підрозділів, які захищають Луганщину.

"Над інженерним обладнанням треба завжди працювати. Не так, що зробив його і відпочиваєш. Треба копати! Це береже людське життя! По-іншому ніяк", – наголошує боєць.

"Умка" – наймолодший командир роти в оперативно-тактичному угрупованні "Луганськ". Йому лише 21 рік, з яких уже рік на фронті. Професію військового обрав ще в дитинстві.

"У мене дідусь військовий, офіцер. Я вирішив піти його стопами. Вступив у військову академію, ще як був мирний час, звичайно. Почалась війна. Достроковий випуск, і ми стали на захист своєї держави", – розповів "Умка".

На опорному пункті майже немає наземних споруд. Бліндажі, їдальня і навіть лазня вкриті глибоко під землею. Армійці все робили власноруч.

"Земля захищає краще, ніж будь-які споруди. Той же бетон на практиці з відстані у 700 метрів боєприпасом ДШК прошиває наскрізь. А це 40-сантиметрова бетонна плита. Потрапляючи у землю, боєприпаси заходить неглибоко. Якщо над тобою ще два накати землі, вона захищає краще, ніж бетонна конструкція", – каже військовий "Нєвод".

Боєць Сергій додає: "Чим глибше ти закопався, тим вірогідність того, що ти вернешся додому живим зростає!"

Крім справжніх бойових позицій, фортеця "Умки" обладнана безліччю псевдоспостережних пунктів. Вони, каже наймолодший ротний Луганщини, вберегли не одне життя.

"Були випадки зі сторони противника (обстрілу) з ПТУрів. У той момент, коли був обстріл, ті ракети були скеровані на ті спостережні пости, в яких не знаходилося жодного військовослужбовця. А з основних, знову ж таки, ми бачили, вели спостереження, виявляли їхні цілі і давали їм гідне ураження", – розповів свою військову хитрість командир роти.

Облаштуванню військової фортеці "Умки" командири підрозділів оперативно-тактичного угрупування відверто дивуються і кажуть, що їхні передові опорні пункти не такі досконалі. Як виглядає справжній український форпост на передовій – дивіться в сюжеті:

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ЗСУ провели вишкіл із зенітними установками: як минали стрільби – фото

Навчання "Схід"
/
Навчання "Схід"
Навчання "Схід"
/
Навчання "Схід"
Навчання "Схід"
/
Навчання "Схід"
Навчання "Схід"
/
Навчання "Схід"
Навчання "Схід"
/
Навчання "Схід"

Попередній матеріал
Науковці відкрили "надпланету", ідеальну для життя
Наступний матеріал
Сніговий дайджест: що принесли країні чотири дні негоди та "диких" опадів
Loading...

З передової – на полігон: славетний танковий батальйон проходить вишкіл на Закарпатті

"Кількакілометровий марш важкого озброєння": Військове ТБ оприлюднило видовищний ролик з навчань

Українсько-американські військові навчання: командувач Збройних сил США інспектував маневри на Яворівському полігоні