Мартиненко в суді
Мартиненко в суді 5 канал

Справа Мартиненка: в суді завершили зачитувати обвинувачення – не обійшлося без суперечок

Детектив НАБУ намагався вручити Мартиненку повістку про виклик як свідка для допиту на виконання запиту про міжнародну правову допомогу Чехії

Справу колишнього нардепа Миколи Мартиненка продовжує розглядати Шевченківській райсуд Києва. Прокурор САП завершив зачитувати обвинувальний акт і судді визначилися з подальшими діями: мають розпочати дослідження доказів, слухання свідків і насамкінець – допит обвинувачених.

На сьогоднішньому слуханні не обійшлося без суперечок. До початку засідання детектив НАБУ намагався вручити Мартиненку повістку про виклик як свідка для допиту на виконання запиту про міжнародну правову допомогу Чехії. Однак брати повістку той відмовився і кинув її на підлогу, заявляючи, що детектив не мав права її вручати.

Колишньому народному обранцю закидають розкрадання коштів двох державних підприємств. А саме – оборудки в компаніях "СхідГЗК" та "Енергоатом". Обвинувачення вбачає у діях Мартиненка заволодіння чужим майном, створення злочинних організацій та легалізацію доходів. Збитки державі оцінюють у понад $17 млн. Наступне слухання у справі запланували на 12 листопада.

"Паралельно НАБУ і САП зареєстрували ще дві кримінальні справи, коли зрозуміли, що тут доказів, у цій справі, немає. Зараз вони граються з чеською стороною перепискою. Це взагалі не можна робити по закону, не можна за міжнародними угодами робити", – заявив обвинувачений.

"До останнього сподівався, що обвинувачені, заявляючи в публічному просторі, що вони є невинними, все ж таки погодяться на допити. Їм, я так розумію, якщо вони себе рахують невинними, то немає чого приховувати. І вони готові правдиво, я хочу підкреслити це слово – правдиво – давати свідчення. Але, на жаль, цього не відбулось. Тому їхні допити ми зможемо почути лише наприкінці цього кримінально провадження, вже наприкінці дослідження всіх доказів", – прокоментував прокурор САП Роман Симків.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – завершено
Наступний матеріал
Стало відомо, скільки "уклоністів" серед київських призовників
Loading...