Справа Банкової: як журналісти борються за свої права

  Про це розповіли організатори ініціативи в ході дискусійної панелі "Справа Банкової: як журналісти Євромайдану борються за свої права" , яка відбулася в прес-центрі інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ.

  Дивитися відеозапис дискусії

  Як нагадала модератор заходу , виконавчий директор ІА ЛІГАБізнесІнформ Ольга Чибісова , 1 грудня на Банковій постраждали понад 40 представників ЗМІ , у тому числі фотокореспондент агентства. За словами журналістів , більшість з них постраждали під час зіткнень з "Беркутом".

  "Такого масового побиття журналістів в історії України , та й, напевно, у світі не було. З представників преси зривали бейджи , на слова " я - журналіст " реагували ще більшим сплеском агресії: "Я тобі зараз покажу свободу слова!". Ми вирішили, що безкарним це залишити не можемо", - підкреслила Ольга Чибісова.

  Як розповіли учасники заходу , на даний момент до ініціативи приєдналися 12 журналістів , які отримали травми на Банковій, 26 адвокатів провідних юридичних компаній, 29 громадських організацій. У "справі Банкової" прокуратурою відкрито провадження № 1056 за ст.365 та ч.1 ст.171 КК. За словами правозахисників, у справі працює безпрецедентна кількість представників правоохоронних органів - близько 40 осіб.

  Як розповів керуючий партнер адвокатського об'єднання " Юскутум", адвокат Артем Афян , робота правозахисників у рамках ініціативи ділиться на три етапи. На даний момент закінчується перший організаційний етап, і робота переходить на стадію досудового слідства. Третій , завершальний етап - це безпосередньо судове провадження.

  "Ми з самого початку розуміли, що це непросте завдання. Це обумовлено тим, що закон переступила велика кількість людей , причому вони були приховані масками. І це один із самих основних факторів, який нам належить подолати , щоб право все-таки здобуло свою дію", - зазначив Артем Афян .

  Правозахисники також закликали всіх , хто був свідком подій на Банковій 1 грудня, зв'язатися з ініціативною групою , оскільки показання свідків є дуже важливою і невід'ємною частиною роботи з притягнення до відповідальності винних у побитті журналістів. Адвокати наголосили , що гарантують конфіденційність всім , хто надасть будь-яку інформацію у цій справі.

  Контакти "гарячої лінії ": тел. (066) 606 28 17 , [email protected] .

  Адреса Фейсбук - групи правової допомоги постраждалим :

  https://www.facebook.com/groups/legal.lbi/

  Участь у дискусії брали :

  - Артем Афян, керуючий партнер АО "Юскутум";

  - Павло Дикань, адвокат , гендиректор ТОВ "Центр господарських проектів";

  - Віталій Місяць, виконавчий директор Коаліції з надання безоплатної правової допомоги USAID/MSI;

  - Роман Головенко, начальник юрдепартаменту ІМІ;

  - Ігор Черезов, адвокат , керуючий партнер " Черезов і партнери";

  - Віталій Титич, керуючий партнер АО " Титич і партнери";

  - Тарас Безпалий, адвокат, Vox Legum Law Firm;

  - Олег Іванцов, керівник порталу ЛІГА.net;

  - Сергій Шапов, адвокат, керівник кримінальної практики ЮК "Алексєєв, Боярчуков і Партнери";

  - Світлана Остапа, заступник шеф-редактора "Телекритики";

  - Аліна Самарець, юрист;

  - Вадим Галайчук, адвокат, керуючий партнер АК "Моор і Партнери";

  - Денис Овчаров, адвокат, партнер АО "Юскутум";

  - Олександра Назарова, проект "Без Меж".

  Попередній матеріал
  Через сильний туман аеропорт «Одеса» припинив прийом і відправлення літаків
  Наступний матеріал
  Прибічники антимайдану створять власну громадську ініціативу [відео]
  Теги:
  Loading...