співи під ВР
5.ua

Співи під Радою: музиканти вимагали збільшити кількість україномовних пісень на радіо

Під Верховною Радою сьогодні півдня співали, зокрема, і про Надію

Музиканти намагалися надихнути депутатів на прийняття законопроекту №3822. Якщо за нього проголосують, на радіо значно побільшає україномовних пісень. А саме, передбачена квота: 35% від загальної кількості композицій в радіоефірі має лунати саме українською мовою.

Знайомити зі своєю творчістю до стін парламенту прийшло не більше 10 гуртів і співаків. Їхній головний аргумент: пісня – це зброя, і вона має загриміти на повну силу, бо на сьогодні на радіохвилях не більше 5% українською. За музичне питання нардепи планують взятися уже найближчого четверга.

"З радіоефіру не можна зрозуміти, в якій країні ми знаходимося - от те саме чули люди в Криму, те саме чули люди на Донбасі. І це питання національної безпеки, тому що те, що в ефірі, те у багатьох людей і в голові. Я хочу, щоб тут була Україна, а не "русскій мір". І тому я хочу, щоб була українська пісня!" – наголосив лідер гурту "Mad Heads" Вадим Красноокий.

"260 музикантів, деякі з яких тут присутні сьогодні, підписали звернення на підтримку цього законопроекту. Ми, на жаль, бачимо великий опір. Кілька днів тому медіалобісти зареєстрували альтернативний законопроект, суть якого в тому, що квота вводиться, але не для всіх і не завжди", – додав громадський активіст Тарас Шамайда.

Нагадаємо, міністр культури пропонував, щоб частка пісень державною мовою була не менше 75% від загального обсягу пісень українських авторів чи виконавців.

Попередній матеріал
Порошенко – "антоновцям": Наше завдання - перетворити Україну в авіаційного гравця світового рівня
Наступний матеріал
Суд заарештував майже 200 млн грн екс-міністра фінансів Колобова – ГПУ

Гурт переселенців переспівує старовинні українські народні пісні

Поклонська зібралась перевірити українське радіо в Криму на "екстремізм"

Українське радіо знову мовить у Криму