Спецпідрозділ "Грифон" непустив медійників на засідання суду [відео]

  Суд над громадськими активістами, затриманими під час першотравневих акцій, відбувся в Києві.

  Обвинувачують їх у хуліганстві. Справу одного з них - Сергія Мельниченка - суддя повернула до міліції на дорозслідування. Зі слів обвинуваченого - через фальсифікацію доказів. Активістку Єлизавету Жарікову - суддя виправдала, справу Тетяни Ліходєєвої- вирішила розглядати 7 травня, посилаючись на те, що потерпілі у її справі до суду не з`явилися. Напередодні, нагадаємо, трьох активістів коаліції учасників помаранчевої революції затримали під час демонстрації компартії. Міліції не сподобались ватмани та фарби в руках активістів. Ті переконують - ішли до ботсаду малювати магнолії. Четвертому затриманому - Василю Мамеліну, який першого травня намагався завадити ході комуністів на Хрещатику - суд сьогодні виніс попередження.

  Сергій Мельниченко, громадський активіст: "Тетяна Ліходєєва іде знімати побої, будемо писати заяву до управління внутрішньої безпеки - це орган, який займається перевіркою діяльності міліції, а потім до контролюючого органу - це до прокуратури за фактом нанесення фізичних ушкоджень. Щодо мене суддя повернула матеріали адміністративної справи до міліції.  Тобто це чистої води - фальсифікація (справи) і тому я буду наполягати на порушенні кримінальної справи відносно працівників міліції".

  Журналістам спостерігати за розглядом справи спочатку не дозволили. Мовляв, суд сьогодні - вихідний, тож вони не можуть бути присутніми на засіданнях. Однак після суперечки з бійцями спецпідрозділу "Грифон" медійників таки пустили - однак не до зали засідань. Керував діями правоохоронців - невідомий у цивільному. Згодом він наказав вивести журналістів із будівлі. Знімальну групу "5 каналу" намагалися виштовхати силоміць попри те, що у приміщенні залишилися особисті речі та знімальна техніка.

  Міліціонер: "Не штовхайтеся!"

   

  Журналіст 5 канал: "Я не штовхаюся!"

   

  Міліціонер: "Я виконую свої посадові обов`язки!"

   

  Журналіст 5 канал: "Сьогодні вихідний".

   

  Міліціонер: "Будь ласка, перепиши всі данні і зареєструєш рапорт, що вони прорвалися у приміщення суду. Зачекайте, будь ласка - ніхто не проривався. Ви нас щойно зареєстрували і я Вас попросив пустити до суду. Сьогодні відбувається судове засідання".

   

  Міліціонер: "Сьогодні суд не працює - сьогодні вихідний. Суддів немає".

   

  Журналіст: "Чекайте зараз відбувається судове засідання".

   

  Міліціонер: "Суд працює!"

   

  Журналіст: "То чому журналіст не може потрапити на судове засідання?"

   

  Міліціонер: "Я Вам кажу - сьогодні вихідний день".

   

   

   

  Попередній матеріал
  Завал на шахті у Судані: 60 людей загинули
  Наступний матеріал
  "Писанковий рай" у розпалі [відео]
  Теги:
  Loading...