5.ua

Спалах африканської чуми свиней на Луганщині [відео]

   

  У господарстві Олени Василівни - жодної свині. Лише кури та корова. Тож жінка живе за рахунок продажу молока та яєць. Утім, спалах африканської чуми торкнувся і її господарства: незважаючи на те, що у Давидо-Микільському знищили усіх свиней, також заборонили вивіз усієї сільгосппродукції за межі населеного пункту

  Олена, місцева мешканка:«Конечно страшно. Страшно, что без копейки остались. Ни молоко не вывезти, ни яйца. Жить то не за что, работы нет. Мне нечего подсчитывать. Корова в запуске, отелится, но месяц без хлеба буду сидеть. У меня другого заработка нет».

  Закритий доступ до села - усім. Жодний транспорт, навіть місцевих - ані впускають, ані випускають. Перетнути карантинну зону неможливо і журналістам

  Максим Бучнєв, начальник Краснодонського райвідділку міліції:«Милиция пропускает те автомобили, которые связаны с жизнедеятельностью поселка. То есть, с продуктами питания, те спецавтомобили которые необходимы для жизнедеятельности, скорая, естественно саму милицию, МЧС».

  Спалах африканської чуми у приватному господарстві - найгірше, що могло трапитись, констатують ветеринари. Тож аби попередити поширення вірусу у селі спалили більше ста двадцяти голів свиней.

  Віталій Морозов, начальник відділу протиезопічних заходів ГУ ветеринарної медицини:«Согласно инструкции, после завершения всех мероприятий , а они уже подходят к завершению, пойдет отсчет в течении 40 дней. После этого, если не будет никаких осложнений, никаких дополнительных вспышек и регистраций данного заболевания от 6 месяцев до года нельзя разводить свиней».

  Голова сільради впевнений, вірус африканської чуми прийшов з Росії. Від Давидо-Микільського до кордону всього півтора кілометра. Нині ж у селі працює спеціально створена комісія. Який розмір компенсації отримають місцеві мешканці - у сільраді поки що не знають.

  Іван Лисенко, голова Давидо-Микільської сільради: «По конпенсации не могу пока дать никакого ответа. Компенсація будет віплачиваться. Но когда? В ближайшее время. Все списки, кабінетом деньги відселені. В ближайшее время – сегодня, завтра. Сегодня чпк в Луганске будет проводится, будут заниматься».

  У сільраді також запевняють, уже за кілька днів карантин для продажу сільгосппродукції знімуть. Утім, лише для тих господарств, які не мали контакту зі свинями. Загалом, перший спалах вірусу африканської чуми свиней на Луганщині був зафіксований минулого місяця у Станично-Луганському районі – знайшли тушку зараженого дикого кабана. Тоді у трьох селах району мешканцям довелося вирізати усе поголів’я свиней на переробку.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, «5 канал».

  Попередній матеріал
  ЄС готовий надати Києву фінансову допомогу
  Наступний матеріал
  Баррозу: ЄС готовий надати Києву фінансову допомогу
  Теги:
  Loading...