Соціологи: більше половини українських дітей спілкується російською

  За результатами дослідження фахівців інституту Горшеніна - більше половини українських школярів спілкуються між собою російською. Провели опитування у дитячому таборі "Артек" під час літніх канікул.

  Загалом, соціологи опитали 3 тисячі респондентів віком від семи до шістнадцяти років з усіх регіонів України. За результатами анкетування, мова, якою діти спілкуються вдома, визначається регіоном проживання. Так, на заході країни у сім`ях говорять виключно українською, на Півдні переважає російська, а обома мовами у родині спілкуються у центральних та східних регіонах. А от щоб зробити вдалу кар`єру, треба володіти англійською - так вважають майже усі опитані школярі. Друга за рейтингом мова успіху - українська, а на третьому місці - російська. Серед тестових запитань соціологи також попросили дітей написати власну думку з приводу мовного конфлікту в Україні:

  Марина Ткаченко, експерт Інституту Горшеніна: "Люди, які розмовляють російською, не розуміють людей, які розмовляють українською, є конфлікт", - отвечает 14-летний респондент, Харьковская обл. "У нас лично в городе такого нет", - пишет ребенок из Севастополя, 14 лет. Только-только стал формироваться определенный градус уважения к государственному языку, как вот происходит следующий спад".

  Попередній матеріал
  У Німеччині страйкують працівники "Люфтганзи"
  Наступний матеріал
  Хвиля лісових пожеж охопила південь Іспанії
  Теги: