Соціологи: 16% українців не вистачає коштів на харчування [відео]

  На їжу не вистачає грошей 16-ти відсоткам українців. Такі дані Київського міжнародного інституту соціології.

  Цей показник майже не змінився з 2009 року. За всі роки незалежності найбіднішими українці були в 1998 році - на продукти тоді не вистачало половині громадян України. Найзаможнішими почувалися 2008-го - тоді прогодувати себе не могло лише 12% населення. Левову частку сімейного бюджету українці витрачають на харчування й утримання житла - інформують соціологи.

  Людмила Черенько, завідувач відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України: "Сорок відсотків витрачають понад шістдесят відсотків свого бюджету на їжу. Практично в кожному другому домогосподарстві сьогодні проживає хоча б один пільговик, який, фактично, користується хоча б одною пільгою. Я просто одну цифру хочу привести: 10% найбідніших від оцього пирога - системи пільг - мають два відсотки, а 10% найбагатших - двадцять два. Тобто, чим багатша людина, тим більше вона має від системи соціальних пільг". 

  Володимир Паніотто, генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології: "Зараз цей рівень бідності стабілізувався на рівні шістнадцяти відсотків. І таке враження, що це не дуже залежить від того, що робить уряд".

  Попередній матеріал
  Тайвань готується до удару тайфуна
  Наступний матеріал
  На Марсі відбувся тест-драйв марсохода NASA
  Теги: