Соціологи: українці не користуються правом на доступ до інформації

  Доступ до інформації є, а от бажання її отримувати - не у всіх. Такі результати дослідження фонду "Демократичні ініціативи".

  Експерти фонду кажуть: більшість українців навіть не чула про такий закон, тому й не знає про право звертатися до влади за відповідями на різноманітні запитання й отримувати відповідь, гарантовану законом. Соціологи з`ясували: респонденти не вірять, що закон може вирішити їхні проблеми. Але попри скепсис, кожен десятий українець все ж планує скористатися своїм правом. Цікаво, що селяни мають більше бажання надсилати запити, ніж містяни.

  Ірина Бекешкіна, представник фонду "Демініціативи": "Коли ми питали, чи посилали ви запити, от зараз, після введення закону, до органів влади і чи збираєтеся - вже надіслали запити і отримали відповідь - 1,4 відсотка. В межах похибки, звичайно. Тобто, як бачимо, саме по собі знання, що такий закон є - воно аж ніяк не спонукає ним користуватися".

  Андрій Куликов, журналіст, телеведучий: "Чому, на мою ненаукову думку, громадяни не так уже й в захваті користуватися цією можливістю? Тому, що ти можеш отримати багато правдивих навіть відповідей із органів влади, але з ними далі робити нічого не можеш".

  Попередній матеріал
  Українка стала першою віце-місс Всесвіт
  Наступний матеріал
  Британський актор здійснив 200-кілометровий доброчинний заплив Темзою
  Теги: