звіт уряду 5.ua

Соціальні стандарти, інвестиції, декларування: уряд прозвітував за півроку роботи

Загалом у Кабміні відзначили ознаки економічного зростання в Україні

Сьогодні, 19 жовтня, уряд представив звіт за 6 місяців своєї роботи. Так, за словами прем'єра Володимира Гройсмана, наразі в Україні помітні ознаки економічного зростання. З часом прогнозують тільки покращення ситуації.

Під час представлення результатів роботи, Гройсман окреслив сильні і слабкі сторони своєї команди, а також встиг призначити нових чиновників. Зокрема, "Укравтодор" тепер очолює екс-міністр транспорту Польщі Славомир Новак. У Польщі він не вніс в декларацію свій годинник і пішов з посади.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян скромно оцінює роботу власного відомства на рівні між "3" і "4" за п'ятибальною шкалою.

Натомість віце-прем'єр-міністр із питань європейської  та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе стверджує: "Безпосередньо свою діяльність - на "6", а те, що вдалося - на 4".

Чільник уряду до оцінок вдаватися не став, лише підсумував, що ознаки економічного зростання в країні є. Однак поки це не результат.

Як було зазначено, цьогоріч митниця принесла у бюджет на 8 мільярдів гривень більше, ніж торік. Інвестицій побільшало на 2,5 мільярди доларів.

В уряді обіцяють, що соціальні виплати ще зростуть, а друкарський станок не вмикатимуть. За словами Гройсмана, за 6 місяців уряд мав час, щоб сфокусуватися на проблемах. Нині треба підвищувати темпи їх вирішення.

Наразі "кульгає" медицина, міжнародна торгівля, та інвестиційне забезпечення. З останнім в Україні буде боротися новостворений орган - Офіс залучення інвестицій. Його очолить канадець українського походження – Данило Білак. Одночасно він став і радником прем'єра.

"Трильйони доларів зараз летять по світу, шукають де можна інвестувати. Вони летять повз України. Наша задача і ваша задача, щоб вони приземлилися саме тут", – зазначив Білак.

Що стосується соціальної сфери, уряд працює над цим питанням. Так, Кабмін вже запропонував тим, хто субсидією не користується, інший варіант виплат – у розстрочку. Для цього, кажуть, потрібно написати заяву, сплатити 50% рахунку, а решту погасити до початку наступного опалювального сезону.

"Ще раз. Це розстрочка, а не кредит, не відсотки. Тобто якщо людині важко щомісячно сплачувати повний платіж, то в неї є право без відсотків взяти і заплатити це в розстрочку", – зазначив Гройсман.

Урядовці таку ідею підтримали. Ще одна ідея, яка здобула сьогодні підтримку у Кабміні, – призначення керівником "Укравтодору" – Славомира Новака.  Він кілька років керував польською транспортною галуззю, але подав у відставку через скандал зі швейцарським годинником, який не зазначив у декларації.

Згодом, як пишуть у ЗМІ, він заплатив за це штраф. В Україні ж на посаді чільника "Укравтодору" поляк уже пообіцяв надати план реконструкції шляхів на 5 років. Він чекає підтримки міжнародних компаній та уряду.

"Не чекайте дива. Мені потрібна ваша підтримка. Без підтримки усього уряду я не зрушу з місця", - каже Славомир Новак.

Пояснити історію з годинником новоспечений чиновник не мав змоги, бо з журналістами не спілкувався. Натомість, нинішні міністри повинні задекларувати усі свої статки вже до кінця жовтня. Про це їм укотре нагадав прем'єр.

"Я свою декларацію на 90% вже заповнив. На початку наступного тижня вона буде в публічному доступі. Для декого - це приблизно як стрибнути з парашутом: очі закрив вистрибнув. Один раз це треба зробити, і все стане на свої місця. Не бійтесь", – зазначив Гройсман.

Анна Мірошниченко, Влад Каретник , 5 канал.  

Попередній матеріал
Не усі доходні показники проекту Держбюджету-2017 є реалістичними – Южаніна
Наступний матеріал
"Нормандські переговори": до Берліна прибув Путін
Теги:
Loading...
Гройсман: Для нового бізнесу ми будемо все робити під ключ

Гройсман: Для нового бізнесу ми будемо все робити під ключ

Гройсман – про заповнення електронних декларацій: "Для декого це приблизно як стрибнути з парашута"

Гройсман – про заповнення електронних декларацій: "Для декого це приблизно як стрибнути з парашута"

Гройсман: Україна має певні ознаки зростання економіки – на це спрямовані дії уряду

Гройсман: Україна має певні ознаки зростання економіки – на це спрямовані дії уряду

Уряд вирішив "розвіяти міфи" у своїй співпраці з МВФ

Уряд вирішив "розвіяти міфи" у своїй співпраці з МВФ