Сьогодні - Міжнародний день шульги [репортаж, відео]

  Бетховен, Моцарт, Да Вінчі, Наполеон, Пушкін, а ще Білл Гейтс, Анджеліна Джолі і Барак Обама -усіх їх об`єднує ліворукість. Сьогодні - Міжнародний день шульги. Це свято почали відзначати ще в 92-му за ініціативи британського Клубу ліворуких. У Радянському Союзі ліворучок намагалися перевчати - тож їхня кількість не перевищувала трьох відсотків. Тепер до таких людей ставляться лояльніше. Зараз в Україні нараховують уже близько десяти відсотків ліворучок - переважно серед молоді.

  Маленький Максим ще до пуття не розуміє, де в нього права, а де ліва - але і чупа-чупс, і ручку - за все впевнено береться тільки однією рукою.

  Перевчати сина батьки не збираються. Лікарі також  радять цього не робити. Кажуть  - у  шульги можуть виникнути стреси.

  Анатолій Чуприков: "Переучивымый ребенок - это к сожалению больной ребенок. Появляются дневные страхи, ночные, появляются истерики".

  Тож готуючи Максима до школи, львівське сімейство йде по канцтовари до спеціалізованого магазину. Годинники, що йдуть проти годинникової стрілки, лінійки з нулем в іншому кінці, виделки і ножі, заточені з іншого боку. В цій крамниці - як у задзеркаллі. Та наповнювати життя шульги комфортом - затратно. Кулькові ручки для ліворучок - щонайменше за сорок гривень. Бо зроблені не в Україні, а в Сингапурі. 

  А чи не найбільшу популярність тут мають - ножиці. Манікюрні, перукарські, дорослі й дитячі. Різати звичайними для ліворучки справжнє випробування.

  Продавець Ксенія також шульга. Вона знає - ці товари повне щастя лівші не забезпечать. Рано чи пізно все одно треба розвивати свою праву.

  Ксенія Бикова, продавець-консультант: "Когда выходиш в правосторонний мир, допустим, кидания жетона в метро, открывание дверей - ручка, какие-то замки, вождение автомобиля -все равно приходится развивать правую руку".

  Костя, шульга: "Если слева от меня посадят правшу, то я все время буду цепляться локтем. Приходится писать чуть медленней, поэтому в классе не всегда успеваю".

  Більше восьмикласник Костя ні на що не скаржиться. А батьки його ліворукість вважають ознакою геніальності. 

  Ірина, бабуся Кості: "Он пишет музыку - она у него звучит. Родители не должны стремиться в стандарт вгонять ребенка - левой пишет, так левой".

  Анатолій Чуприков: "Наших замечательных боксеров Кличко - кто бил, кто повергал на помост? Левши".

  Шульга від природи дуже непосидючий, спритний, творчий і емоційний - кажуть психологи. З них часто виростають генії. Але серед відомих українців - їх небагато.

  Ліворучка - Святослав Вакарчук.  А ще, подейкують, міністр освіти Дмитро Табачник. Пише правою, зате курить завжди лівою. Президенти ж усі праворукі.

  Анатолій Чуприков: "Я всегда говорю - может быть Украину спасет левша?"

  Ольга Петрів, Сергій Клименко, 5 канал     

  Попередній матеріал
  Платіні про підготовку до Євро-2012: в Україні немає проблемних об`єктів
  Наступний матеріал
  Абу-Сісі зізнався у співробітництві з ХАМАС
  Теги: