Сьогодні - Міжнародний день Червоного хреста [відео]

  Міжнародний день Червоного хреста відзначають у світі. В Україні це товариство з`явилося під час Першої світової війни. Головне завдання волонтерського руху - допомога пораненим під час збройних конфліктів. Великої популярності вітчизняний Червоний хрест здобув на початку сорокових. Тоді дівчата шикувалися в черги перед військоматами. Спогади медсестри, яка потрапила на фронт, чула Людмила Голоднік.

  Людмила Чернова, медсестра Червоного хреста: "Видно? Мадам Людмила. Да?"

  Це ім`я викарбуване на медалі імені Флоренс Найтінгейл. Почесну нагороду Міжнародного Червоного хреста Людмила Чернова отримала за відвагу під час Другої світової. На фронт вона потрапила у шістнадцять. За зброю мала:

  Людмила Чернова, медсестра Червоного хреста: "Вот эта сумка 43-го года. Здесь, вы посмотрите сколько отделений, но самое главное - жгут".

  Траплялося, у пригоді ставали гілки берези, пригадує фронтовичка. Пораненим бійцям доводилося віддавати останнє.

  Людмила Чернова, медсестра Червоного хреста: "Очень тяжелые были бои. Мне пришлось до пояса порвать свою гимнастёрку. Жгутов не было. В двух километрах от передовой поставила палатку. Во вторую половину дня у меня было 450 раненых".

  Пліч-о-пліч із солдатами Червоної армії усю війну пройшла медсестра Людмила Чернова. Врятувала понад тисячу бійців. З багнюки, полум’я та диму на собі винесла майже півтори сотні поранених.

  Людмила Чернова, медсестра Червоного хреста: "Берёшь две телогрейки рядом. Палки туда вставляешь. Так вот справлялась. Трусости я не знала, чесное слово".  

  Коли снарядом підірвало машину з медичним інвентарем, сестра Червоного хреста кинулася рятувати вціліле.

  Людмила Чернова, медсестра Червоного хреста: "Думаю - Боже мой, чем же мне теперь делать перевязки? Я нагнулась и стала эти бинты собирать. И так с них грязь струшивать".

  Про День перемоги Людмилі Черновій нагадує ось ця світлина, зроблена у Чехословаччині. Пам’ятає, як місцеві мешканці гостей у формі вітали зі сльозами на очах.

  Людмила Чернова, медсестра Червоного хреста: "Нас так встречали эти чехи по улице - цветы, хлеб с солью, угощали нас".    

  За час війни на курсах Червоного хреста підготували 230 тисяч таких медичних сестер, як Людмила Чернова. Червонохресні осередки першими організували пункти збирання крові для поранених. Найактивнішими донорами були волонтери товариства.

  Наталія Пономарьова, голова районної організації товариства Червоного хреста м. Києва: "Вони виконували майже все. Вони поїли, кормили, робили перев’язки".

  На згадку про самовіддану працю медиків Червоного хреста у роки війни Людмила Чернова мріє вікрити  музей. Облаштовувати його вже почала на своїй дачі.

  Людмила Чернова, медсестра Червоного хреста: "Готовлю материал для музея истории Красного креста. И я обязательно вас приглашу".

  Людмила Голоднік, Максим Петраков та Євген Кияшко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Харкові пройшов відкритий Кубок України з плавання
  Наступний матеріал
  Лутковська: Завадський потребує термінового лікування за межами СІЗО
  Теги: