Сьогодні - два роки від дня смерті студента Індила

  Сьогодні два роки від дня смерті студента Ігоря Індила. Під стінами Генпрокуратури небайдужі влаштували мітинг-реквієм, а Апеляційний суд Києва відправив гучну справу на дорозслідування і ухвалив, на що саме має звернути увагу київська прокуратура.

  Два роки тому Ігор Індило загинув у столичному відділку міліції. Батьки впевнені - їхнього сина там побили і він помер. Міліція - спростовує. Кримінальна справа за цим фактом - пішла по судах. Результат - одного міліціонера амністували. Іншому дали 5 років. Та нині матеріали знову відправляють на дорозслідування.

  Зо два десятки молодих людей під Генпрокуратурою вкотре вимагають повного розслідування факту смерті студента Ігоря Індила.

  Тетяна Мазур, організатор акції: "Ми вимагаємо ефективного, неупередженого, повного, ретельного розслідування факту смерті Ігоря Індила".

  Володимир Петраковський, начальник слідчого управління прокуратури м. Києва: "Не можна стовідсотково відтворити ті події, щось десь не додивились, щось десь".

  Нині прокуратура Києва знову береться розслідувати справу загиблого студента. Активістів запрошує до співпраці. Щоб поділилися своїми фактами.

  Тим часом Апеляційний суд вже вказав прокуратурі, на що звернути увагу. Знову переглянути відео з камер спостереження та перечитати роздруківки телефонних розмов тієї ночі у відділку. Допитати працівників швидкої, які приїхали тоді у чергову частину. І головне, вкотре ретельно проаналізувати дії двох міліціонерів.

  Микола Ященко, суддя Апеляційного суду: "Чітко визначити, які саме службові повноваження були ними перевищені чи не виконані, або виконані неналежним чином, та які шкідливі наслідки внаслідок цього настали. Встановити обставини отримання Індилом всіх виявлених на його тілі тілесних ушкоджень, причини виявлення слідів, схожих на кров, у його внутрішніх органах".

  Олександр Заруцький, захисник матері Ігоря Індила: "Суд як на мене дослухався  до усіх позицій, принаймні потерпілих".

  Утім, нині адвоката батьків Індила турбує інше.

  Олександр Заруцький, захисник матері Ігоря Індила: "Велика проблема полягає саме в доказах, є докази, які безнадійно втрачені, я не знаю, як прокуратура це вирішить".

  Тим часом обидва міліціонери - нині знову підозрювані, і перебувають на підписці про невиїзд.

  Анна Мірошниченко, Ольга Петрів, "5 канал".

  Попередній матеріал
  На Кубі відкрилася виставка, присвячена популярній мистецькій течії
  Наступний матеріал
  Антикризова акція протесту триває у Франкфурті
  Теги: