5.ua

Сьогодні дали старт національній кампанії з утилізації елементів живлення [відео]

   

  Під урочисту музику перед десятком телекамер міністр екології вкидає кілька батарейок у зелений ящик. Такі коробки мають невдовзі розлетітися по всій Україні - до шкіл, університетів та крамниць. Під контролем міністерства і без витрачання бюджетних коштів. За все платить приватна компанія-партнер.

  Олег Проскуряков, міністр екології та природних ресурсів: «Наскільки нам відомо, подібні акції ініціювались у різний час і в різних містах. Але вони  носили локальний характер і не були системними».

  Андрій Хрутьба, еколог: «Я сподіваюсь, що це не піар. Але я сподіваюсь, а не я вірю».

  Скептично налаштований щодо міністерської новації еколог Андрій Хрутьба. Чув він уже не одну таку обіцянку.

  Андрій Хрутьба,  еколог: «Київська міська влада - вони обіцяли, що будуть окремі карманчики для батарейок в контейнерах. Наразі ми їх поки що не бачимо».

  Батарейки не можна кидати у смітник, бо звідти вони потрапляють у ґрунт. І засмічують землю важкими металами. Екологи радять здавати відпрацьовані елементи живлення до спеціальних пунктів прийому. Це один із київських.

  Анастасія Бабенко, «5 канал»: «Ось у цій багатостраждальній коробці спочивають усі використані батарейки «5-го каналу». Минулого разу ми здавали їх півроку тому і назбирали аж 16 кг. На скільки заважать небезпечні відходи цього разу - ходімо перевіримо».

  На вагах - цифра тринадцять. Усі батарейки - а це понад 200 кілограмів щомісяця - звідси везуть до Львова. На єдиний в Україні завод із переробки відпрацьованих елементів живлення. Там тішаться - за останній рік зібрали уп’ятеро більше, ніж за усю свою історію. Але і цього - замало.

  Тарас Когут, директор інноваційного центру держпідприємства «Аргентум»: «Шість тонн зібраних за весь цей час батарейок - це є малесенька крапелька в великому океані, тому що кожного дня в Україні споживається більше 10 тонн батарейок. На жаль, сьогодні в Україні нема позитивних прецедентів, коли уряд або влада якимось чином організували б подібний проект».

  У київському пункті прийому радять чиновникам - національну програму краще почати з освіти дитячої.

  Володмир Діденко, начальник оперативно-рятувальної служби: «Если дети привыкнут, у них же тоже масса игрушек которые все на электронике. Батарейки везде. Если человек не настроен на это - он не будет это делать. Как бы не стоял где-то там ящик».

  Анастасія Бабенко, Марічка Кужик, Іван Довганик, Дмитро Поденко, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  Київські студенти вийшли на акцію проти ймовірного здорожчання проїзду в метро
  Наступний матеріал
  Міжнародні новини за 8 жовтня
  Теги: