Сьогодні - Всесвітній день боротьби зі сказом [відео]

  День боротьби зі сказом відзначають у світі. За даними ВООЗ, ця вірусна інфекція входить до п`ятірки найнебезпечніших хвороб, спільних для людей і тварин. Понад сто тисяч українців щороку звертаються до лікарів через укуси звірів, і якщо вчасно не зробити щеплення - смерть неминуча. Летальних випадків за історію незалежної України нарахували майже сотню.

  Їй був двадцять один рік. Вероніка Сугак ішла на роботу. На зупинці на дівчину раптом накинувся дикий собака.

  Лариса Горбатюк, сестра постраждалої: "Сняло скальп з голови, від`їло на правій руці - нема мізинця повністю і середнього пальця, вирвало чашечку на голові, і обидві руки і вирвало губу".

  Тварина була хворою на сказ - дійшли висновку ветеринари. Вероніку прооперували, втім за півроку дівчина впала в кому і пішла з життя. Понад сто тисяч українців щороку звертаються до лікарів через укуси тварин.

  Олександр Заіка, головний спеціаліст Держсанепідслужби України: "Обробити края рани мильним розчином чи дезинфекційним розчином, да. І звернутися за кваліфікованою допомогою. Після того, як лікар призначить людині щеплення, коли дійсно потрібно воно буде, то вона пройде необхідний курс. Але це не та кількість, яка була раніше, це там три щеплення".

  Щеплення від сказу щороку роблять двадцятьом тисячам покусаних. Проте державі принаймні у двадцять разів дешевше вакцинувати від сказу всіх тварин, аніж лікувати хвору людину - підрахували в Держветфітослужбі.

  Володимир Горжеєв, голова Держветфітослужби України: "Образно, іде людина по вокзалу, підбігла собачка, вкусила. Людині будуть приписані потім, як кажуть, щеплення, уколи і таке інше, лікарняні. То це набагато буде дорожче, ніж проводити таку суцільну імунізацію серед диких тварин".

  У містах сказ переносять безпритульні собаки або хатні улюбленці, яких власники не захотіли вакцинувати. Втім найчастіше заражаються від диких тварин.

  Ось на таку шоколадну цукерку схожа одна доза вакцини для диких звірів. Тварина розкушує приманку, і діюча речовина потрапляє на слизову оболонку.

  Державних коштів на вакцинацію диких звірів стає лише на п`ять східних областей. Іще чотирьом - прикордонним - мільйон євро на приманки від сказу надав Європейський cоюз. Щоби убезпечити всю Україну - треба триста мільйонів гривень на рік. І так - до дві тисячі шістнадцятого.

  Анастасія Бабенко, Анастасія Ставицька, Ігор Селянінов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Дніпропетровську відкриють найбільший у Східній Європі музей Голокосту
  Наступний матеріал
  У зоопарку Антверпена розводять рідкісних тварин - окапі
  Теги: