Смердюча яма завглибшки 5 метрів у середмісті Львова нікому не порібна [відео]

  Смердюча яма завглибшки 5 метрів у середмісті Львова. У котловані недобудованого готелю з осінніми дощами зібралася вода, і мешканці сусідніх будинків скаржаться, що грунтові води підмивають їхні фундаменти, у квартирах з’явилися тріщини. Забудовники єдиний порятунок бачать у продовженні зведення будівлі. А це зараз неможливо через заборону суду, адже історичний центр Львова належить до світової спадщини ЮНЕСКО.

  Анатолій Мазикін скаржиться: стіни будинку, де він мешкає, почали розходитися по швах і руйнуватися, відколи поряд розпочали зводити готель. Півроку тому будівництво припинилося - після рішення суду. Відтоді у викопаному котловані - збирається вода.

  Анатолій Мазикін, мешканець будинку: "Грунтові води підмивають наші будинки і будинки знаходяться в дуже поганому стані".

  Представники фірми-забудовника нині оскаржують судову постанову. І запевняють: позбутися водоймища - можна лише продовживши зведення споруди.

  Коментар телефоном. Роман Третяк, представник фірми "Галицька основа": "Ми не будемо нарушати закон, якщо є рішення суду. Буде рішення суду будувати - будем дальше будувати. А що з ставком робити – треба добудовувати, однозначно".

  В обласній адміністрації наполягають: на цій території взагалі не мали права починати будівництво, адже середмістя Львова належить до світової спадщини ЮНЕСКО. І вже подали до суду на дії міськради.

  Валерій Потюк, начальник управління охорони культурної спадщини Львівської обласної державної адміністрації: "Вони мусіли перед тим, як виставляти цю ділянку під якесь проектування, під якусь інвестицію, під якісь пропозиції вони мусіли першочергово узгодити це з державними органами влади, зробити це на рівні Києва, на рівні Міністерства".

  Представники єврейської громади, які домоглися судової заборони на будівництво, додають - за документами, інвестору була надана ділянка без права забудови, та ще й меншої площі. 

  Але в час, доки триває судова тяганина, вода у ставку площею майже сто квадратних метрів, продовжує руйнувати старовинні сусідні будинки. А з початком холодів та різких перепадів температур - наслідки можуть стати катастрофічними.

  Марія Глушко, Євген Радіон, Львів, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Мажор Осипов отримав чотири роки за гратами
  Наступний матеріал
  Ракетний удар по Єрусалиму нанесли бойовики з сектора Ґаза
  Теги: