depo.ua

Скоротити смертність у ДТП на 50%: як Кабмін збирається підвищити безпеку на дорозі

Упродовж трьох років на безпеку на дорогах України виділять кілька мільярдів гривень

Кабінет міністрів України затвердив стратегію підвищення рівня безпеки на дорогах на 2018-2020 роки, яка дасть змогу на 50% скоротити смертність на дорогах. Її ухвалили на засіданні уряду в середу, 14 червня, передає "5 канал". 

Як стало відомо, нову стратегію безпеки Міністерство інфраструктури розробляло спільно з "Укравтодором". За документом, пропонується збудувати півтисячі кільцевих розв'язок замість нерегульованих перехресть і щонайменше тисячу наземних переходів. Також у планах – оновити дорожні знаки і розмітку.

Упродовж трьох років на безпеку на дорогах України виділять кілька мільярдів гривень.

"Уперше за багато років ми маємо захищену систему фінансування. Ми очікуємо, що у 2018 році спрямуємо 1,6 млрд, у 2019- 2,5 млрд, у 2020 - щонаймеше 3,5 млрд грн", – зазначив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Він також повідомив: "Спільно з "Укравтодором" ми розробили план дій, який ґрунтується на Стратегії безпеки руху – 2020. Сюди входять інженерні стандарти – стандарти проектування будівництва і безпеки на дорогах, порятунок – швидка медична допомога після аварії, правоохоронний контроль – контроль швидкості, технічного стану транспортного засобу, навчання – формування поведінки водіїв і пішоходів. До 2020 року ми повинні мінімум на 50% скоротити смертність на дорогах".

Крім того, міністр інфраструктури повідомив, що відповідна стратегія передбачає створення координаційного органу з дорожньої безпеки.

"Ми пропонуємо створити координаційний орган з дорожньої безпеки і просимо, щоб його головою став прем'єр-міністр України. Цей орган об'єднає державні органи, які залучені до системи безпеки на дорогах", – цитує Омеляна УНІАН.

Також стало відомо, що "Укравтодор" пропонує знизити граничну швидкість у містах до 50 км на годину.

Додамо, що смертність на дорогах в Україні залишається найвищою серед європейських країн.

"У 2016 році ми маємо 3,5 тисячі смертей на дорогах, збитки економіки - у розмірі 4 мільярдів гривень, а це 1,5-2% ВВП країни. Ця статистика трохи краща, ніж у 2015 році, коли було близько 5 тисяч смертей", – повідомив міністр. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

10 постраждалих і відірване колесо: У Києві сталося моторошна ДТП легковика і маршрутки – фото

/
Маршрутка ДТП Київ
/
Маршрутка ДТП Київ
Маршрутка ДТП Київ
/
Маршрутка ДТП Київ
Маршрутка ДТП Київ
/
Маршрутка ДТП Київ
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Війна ще не скінчилась!": волонтер Юсупова присоромила волонтерів, що стали депутатами
Наступний матеріал
Медіаексперт про мовні квоти на ТБ: Більшість українців спокійно сприйме контент рідною мовою
Loading...