Військово-цивільна конференція
Військово-цивільна конференція
5 канал

Скасування формату АТО: чи вплинуть зміни на цивільне населення

Урядовці запевняють, що новації торкнуться лише військовослужбовців

У Києві розпочалася конференція, на якій учасники упродовж двох днів обговорюватимуть питання військово-цивільного співробітництва. Такий захід організовують уже втретє, його тема – захист цивільного населення під час збройного конфлікту, передає "5 канал". 

Участь у конференції беруть не лише українські фахівці з питань такої взаємодії, а й представники країн НАТО та співробітники ОБСЄ. Обговорювали, зокрема, можливі зміни у співпраці з цивільним населенням, які відбудуться на сході України після зміни формату перебування Збройних сил України на цій території та завершення антитерористичної операції.

"Після скасування формату АТО, керування всіма збройними формуваннями, до яких належать і прикордонники, і Нацгвардія, буде передано від СБУ до ЗСУ. Щодо цивільного населення, то, вважаю, що практично ніяких змін цивільне населення від цього не відчує", – коментує Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

"Україна, зіткнувшись із необхідністю захисту цивільного населення з 2014 року, коли ми зазнали нападу РФ, ми не просто надолужуємо, ми з коліс будуємо і систему захисту цивільного населення", – констатує віце-прем'єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/

Попередній матеріал
На Київщині зухвало напали на перевізників грошей для виплати пенсій
Наступний матеріал
800 курсантів та духовий оркестр: в Одесі влаштували ходу до річниці звільнення міста від нацистів