Скандал довкола пам’ятника Мазепі у Полтаві (РЕПОРТАЖ)

  Знову скандал довкола пам’ятника Іванові Мазепі у Полтаві. Конфлікт міських та обласних депутатів виник через сквер, на місці якого планують спорудити монумент. За наказом обласної влади, для встановлення пам`ятника там спиляли кілька дерев. Міські чиновники кажуть - зробили це всупереч закону. Хто з них має рацію, вирішуватимуть сьогодні на позачерговій сесії міськради.

  Дерева почали пиляти близько восьмої ранку. Працівники пояснюють – знищують аварійні акації.

  Втім, пізніше з`ясовується, що насправді розчищають ділянку під зведення памятника Іванові Мазепі. Представники обласної влади показують документи, за якими будівництво дозволили. 

  Анатолій Глоба, начальник управління капітального будівництва Полтавської ОДА: "Есть дозвіл на виконання будівельних робіт та підготовчих по об’єкту пам’ятника українському гетьману Івану Мазепі від 10.07.2009".

  Майже одразу на захист зелених насаджень на Соборний майдан прибувають міські депутати. Запевняють - дерева пиляють незаконно. Адже в обласної влади є лише частина дозволІв. Решту документів може завізувати лише міськвиконком.

  Юрій Стрюк, начальник міської інспекції з контролю за благоустроем та екологічним станом міста: "Там ще стоїть КАМАЗ (...) на якому вже заготовлений паркан, який готовий був тут постати, після того, як знімуть дерева, а це вже називається виконання земельних робіт, дозвіл на які дає моя інспекція".

  Поставити паркан навколо ділянки зі зрубаними деревами депутати не дали. Кажуть: їхні опоненти почали роботи навіть не на тій ділянці, яку їм виділило місто.

  Микола Ачкасов, депутат Полтавської міської ради: "Есть решение міської ради від 2 серпня 2008 року, де написано, що міська рада виділила під пам’ятник Мазепі ділянку по осі соборного майдану. Це отам, де не потрібно нічого спилювати".

  Міські чиновники влаштували біля повалених дерев чергування. Кажуть - більше не дадуть зрубати жодного. 

  Олена Орлова, Альберт Івлєв, Полтава, 5 канал

  Попередній матеріал
  Безвізовий режим для чехів скасувала Канада
  Наступний матеріал
  Одеський припортовий завод продадуть з аукціону
  Теги:
  Loading...