5.ua

Сім'ям загиблих учасників АТО держава гарантує статус та соціальний захист - Мінсоцполітики

  Члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції (АТО), мають право на встановлення статусу особи, на яку поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".


  Про це 19 вересня повідомили у мінсоцполітики України.
  У відомстві зазначили, що лист із відповідним роз’ясненням розіслано структурним підрозділам з питань соцзахисту обласних державних адміністрацій та Київської міськдержадміністрації. 

  Також у повідомленні підкреслено, що з питань встановлення такого статусу та видачі "Посвідчення члена сім’ї загиблого" слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації. Перелік необхідних документів визначається рішеннями місцевих державних адміністрацій про затвердження адміністративної послуги щодо встановлення статусу осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

  "Водночас членам сімей загиблих учасників АТО доцільно представити документи, що підтверджували б перебування в зоні проведення та безпосередню участь загиблого (померлого) в антитерористичній операції та сам факт загибелі, а також документи, які встановлюють причинний зв’язок загибелі (смерті) з виконанням обов’язків військової служби (службових обов’язків), участю в антитерористичній операції", - повідомили у Мінсоцполітики.

  Також Мінсоцполітики звертає увагу, що надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, то згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413, відповідне рішення приймається спеціальною Міжвідомчою комісією. Її утворює Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичній операції із включенням до її складу фахівців Міноборони, МВС, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, військових формувань.

  Попередній матеріал
  Україна не братиме участь у "Євробаченні-2015"
  Наступний матеріал
  У Краматорську СБУ затримала зрадника, який працював на російську розвідку
  Теги:
  Loading...