Новая газета

Штаб АТО просить позбавити акредитації кількох журналістів за зйомку позицій (оновлено)

  Військові кажуть, що журналісти оприлюднили відео, де чітко видно позиції десантників, їхні обличчя і зброя, та предмети, що можуть стати орієнтирами для ворога

  Прес-центр штабу АТО оприлюднив заяву, у якій пояснено клопотання перед СБУ про призупинення акредитації журналістів "Громадського ТБ" Анастасії Станко, Костянтина Реуцького та спеціального кореспондента російської "Нової газети" Юлії Полухіної "до з’ясування всіх обставин".

  У заяві пояснено, що 6 липня у промзоні Авдіївки, яку боронять українські десантники, вели зйомки журналісти "Громадського ТБ", з якими була і представник російського видання "Новая газета". Її журналісти представили як свого працівника.

  Медійники відзняли обстріли позицій ЗСУ з боку російських окупаційних військ та двох загиблих українських воїнів у результаті попадання міни в бліндаж. Зранку 8 липня цей сюжет було виставлено на сайті "Громадського ТБ". Командування десантників звернулося з вимогою до керівництва каналу зняти відео, що останні й зробили. Однак згодом аналогічний сюжет вийшов на сайті "Нової газети" за авторством Юлії Полухіної, і "розлетівся інтернетом, російськими ЗМІ та медіа-ресурсами так званої "ДНР". "Це обурило українське суспільство і насамперед воїнів десантників, що обороняють промзону в Авдіївці. На даному відео чітко відзняті позиції десантників, їхні обличчя і зброя, предмети, що можуть стати орієнтирами для ворога. Це є грубим порушенням правил роботи журналістів в зоні АТО", – підкреслюється в заяві.

  Прес-центр АТО наголосив: "Немає нічого ціннішого, ніж життя і здоров’я наших воїнів. Відтак до журналістів, які у своїй діяльності грубо протирічать даному принципу, будуть прийматися відповідні рішення". За даними штабу, журналісти мають акредитацію в АТО, але Юлія Полухіна жодного разу не надавала заявок щодо своєї роботи у підрозділах ЗС України.

  Раніше з ще жорсткішими заявами цього ж плану виступило командування 81-ї окремої аеромобільної бригади та прес-служба командування ВДВ ЗС України.

  Тим часом, на сторінці "Громадського" у Facebook опубліковано відповідь на заяву прес-центру АТО. Журналісти пишуть, що вони "шоковані необґрунтованими звинуваченнями на адресу редакції". "Громадське" заявляє: ці звинувачення не відповідають дійсності.

  Зокрема, у редакції кажуть: не поширювали фото з бойових позицій українських військових, не розміщували репортаж про бої біля Авдіївки до узгодження із військовими, протягом двох діб не інформували про загибель військових до офіційного повідомлення.

  Також у "Громадському" відкинули зв'язок із публікацією і відеосюжетом "Новой газеты", та запевнили, що не представляли Юлію Полухіну як власну співробітницю.

  У відповіді зазначено: "Ми усвідомлюємо, що зміст опублікованих матеріалів не має становити небезпеки для життя українських військових… Редакція "Громадського" вважає заяву прес-центру АТО непорозумінням, закликає разом розібратися у ситуації та відмовитися від необґрунтованих обвинувачень".

  Нагадаємо, першими про артилерійський обстріл Авдіївки і загибель українських бійців ще 6 липня повідомили волонтери та голова військово-цивільної адміністрації цього міста Павло Малихін.

  Попередній матеріал
  Євросоюз виділив 3 млн євро на розвиток сільського господарства в Україні
  Наступний матеріал
  Кодола прокоментував вчорашню бійку у Раді

  Артилерійський обстріл Авдіївки: є загиблі

  Військові констатують загострення ситуації біля Авдіївки

  Лисенко: Потужні перестрілки неодноразово відбулися у Майорську та авдіївській промзоні

  Бойовики 22 рази порушили режим тиші, в Авдіївці українських бійців обстрілював ворожий снайпер – штаб АТО