Шоста частина донецьких маршруток має серйозні технічні несправності (РЕПОРТАЖ)

  Шоста частина усіх автобусів та маршруток Донеччині мають серйозні технічні несправності, і не мали права виїжджати на маршрути. Такі дані ДАІшників, які третій тиждень активно перевіряють пасажирський транспорт в області. З середини травня увага інспекторів по всій Україні прикута до автобусів. Результати перевірок - невтішні: понад 5 тисяч водіїв оштрафовані за перевищення швидкості, сотні сідали за кермо нетверезими.
  Старший інспектор макіївської ДАІ Євген Зубенко впродовж одного дня рейду зупиняє десятки водіїв маршруток та автобусів. Каже, розмови по мобільному телефону під час руху - це дрібниці, порівняно з тим, що бачать інспектори, зайшовши у салон.

  Інспектор перераховує найбільш поширені порушення - обладнання додаткових сидінь та технічна несправність транспорту. У відповідь водії кажуть - вдаються до порушень через дорожнечу на бензин та ремонт.

  Олександр Тропець, водій: "Очень дорогая заправка, газ дорожает. Вот единственное что я могу сказать. Поэтому появляются дополнительные места".

  Ігор Козарь, водій: "Это ж не моя машина. Я водитель. Но это ж фирма отвечает за эклплуатацию. Сколько поставили, я и езжу. Можно и сказать, чтобы убрали, но я же не знаю как к этому отнесутся".

  Утім інспектори визнають, такі рейди дієві лише тимчасово. Адже штрафи за порушення мінімальні. Та й то не всі водії їх сплачують.

  Вадим Замяткін, державтоінспектор відділення автомобільно-технічної інспекції: "Согласно кодекса административніх нарушений мы не имеем право отбирать водительское удостоверение. Водитель не несет практически никакого административного нарушения потому что в суды приходят единицы водителей".

  Упродовж неповних трьох тижнів інспектори перевірили 13 тисяч транспортних засобів, що працюють на Донеччині. Рейд засвідчив - кожен шостий не мав права виїжджати на маршрут через технічні несправності. 

  Олександр Наумов, Віталій Богайчук, Донецька область, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.26Мб)
  Попередній матеріал
  В Іспанії відбуваються масштабні протести проти високих цін на пальне
  Наступний матеріал
  ДТП в Австрії - одна дитина загинула
  Теги: