5.ua

Щонайменше семеро людей загинуло в наслідок аварії на шахті у Донецьку

  11 квітня, близько шостої годину ранку сталася аварія на шахті імені Скорчинського в Донецьку, щонайменше семеро людей загинуло.

  В районі третьої східної лави стався викид газу метану, - повідомляє прес-служба Держгірпромнагляду.

  Під час аварії в шахті знаходилося сімдесят вісім гірників. Щонайменше семеро загинуло. Всі інші, за попередньою інформацією, - встигли вибратися.

  За фактом загибелі семи гірників Донецька прокуратура відкрила кримінальне провадження. Як повідомляє прес-служба органу,  
  причина аварії - порушення правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою.

  Про нехтування правилами безпеки заявив і міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан. Під час виступу у Верховній Раді урядовець зазначив, що шахтарі мали перебувати у радіусі кілометра, однак ця вимога не була виконана.

  Зараз роботи на підприємстві призупинені, на місці аварії працюють рятувальники. Прикметно, що саме цю шахту сьогодні мав намір відвідати прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в рамках робочої поїздки.

  Аварії на на шахті імені Скорчинського ставалися вже неодноразово, так 4 квітня 1998 року на шахті сталась аварія, в результаті вибуху метану 63 шахтарі загинули, 51 робітник був поранений.

  28 листопада 2001 року в результаті раптового викиду газо-вугільної суміші під обвалом основної крівлі загинуло 6 гірняків. 27 робітників зуміли самостійно піднятись на поверхню.

  8 червня 2009 року близько 10:30 на горизонті 1200 м стався раптовий викид газо-вугільної суміші. На момент аварії на ділянці працювали 53 робітники, 13 людей загинуло.

  7 червня 2010 року стався викид без наступного горіння стався о 18:59 на горизонті 1200 м під час проведення комбайном прохідних робіт. на аварійній ділянці працювали 23 гірники, з них 18 самостійно вийшли на поверхню, загинули 5 гірників.

  Попередній матеріал
  У Хіларі Клінтон кинули черевика
  Наступний матеріал
  В Луганську триває мітинг на підтримку терористів і федералізації