Щоб отримати безкоштовне житло, громадянину потрібно чекати майже 74 роки

  Черга завдовжки в життя. В середньому 74 роки українцю треба чекати на квартиру. Такі дані оприлюднив "Інститут міста". За його підрахунками, нині 70 відсотків українських родин стоять у квартирній черзі понад 10 років. Чиновники розводять руками. Визнають: черга просувається аж надто повільно. І обіцяють ось-ось запровадити Закон "Про соціальне житло".
  Анна Мірошниченко, 5 канал: "Мільйони українців не в змозі за своєї зарплати придбати житло. Вихід один: стати у квартирну чергу і чекати. Ця невидима оком черга у країні найдовша. Вона тягнеться упродовж десятиріч, а ти як був під номером 105, так за цим номером і залишився".

  24 квадратні метри ділимо на чотири. У кожного члена цієї родини "своїх" шість квадратів.  На кухні, площею 4 квадратні метри, двом розвернутися вже ніде. Обідають поодинці.

  Джульєтта Коваль: "Сесть ну там вдвоём, вот как вся семья садиться и пообедать мы не можем. Вот наша ванная. Посмотрите. Дело хорошеее, но у нас постоянно проблема с водой, воды нету, на пятый этаж давление не доходит".

  Джульєтта стоїть у черзі ще з 89-го. Коли терпець увірвався - почала оббивати пороги чиновників. За кілька років -  жодного результату, крім відписок. 

  І таких родин в Україні 70 відсотків. Це ті, що у черзі більше ніж десятиліття. В "Інституті міста" порахували: українцю на квартиру треба чекати в середньому 74 роки. Кожен сьомий черговик - киянин. Найгірше молодим жителям столиці, ставши у чергу зараз, вони чекатимуть років сто тридцять. Вселитися у нове помешкання зможуть хіба що їхні нащадки, і то, якщо тривалість життя дозволить.

  Олександр Сергієнко, директор "Інституту міста": "Якщо це буде дівчинка, то вона має шанс дожити до отримання житла, тому що тривалість життя жінок в Україні 74 роки. А черга 73,9 роки. Якщо народиться хлопчик шанси його нульові. Тому що середня тривалість життя чоловіків в Україні 62 роки".

  Черги можна скоротити завдяки чисткам, кажуть чиновники. Бо не всі, хто претендує на квадратні метри живуть у скрутних умовах. Але замість ревізії цієї черги, чиновники пропонують створити нову. Для цього - ухвалити Закон "Про соціальне житло".

  Олександр Мазурчак, заступник міністра з питань ЖКГ: "Безкоштовного житла не буде, буде соціальне житло. Тим, хто не може, це інваліди, багатодітні, їм буде надаватися безкоштовне житло, за рахунок держави чи муніципальних органів. А для інших людей, які малозабезпечені, але працюють на зарплату, ті ж бюджетники, вони матимуть право користуватися пільговими кредитами".

  Допоки Закону "Про соціальне житло" немає, черговики надії не втрачають, і далі шикуються за безкоштовними помешканнями. Сподіваючись, що життя - довше, ніж черга.  

  Анна Мірошниченко, Андрій Білоножко, Влад Каретник, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.02Мб)
  Попередній матеріал
  Аварія під час автоперегонів у Бангкоку - 9 глядачів загинули
  Наступний матеріал
  У Гвінеї-Бісау придушили повстання
  Теги:
  Loading...