Олег Сенцов

Сенцова планують годувати примусово – адвокат

Політв'язню, за словами захисника, заливатимуть поживну суміш через ніс

Лікарі, які спостерігають за станом українського в’язня Олега Сенцова, очікують до тридцятого дня його голодування негативної реакції, яка вимагатиме їхнього втручання.

Про це за підсумками відвідання Сенцова в колонії в російському місті Лабитнангі заявив його адвокат Дмитро Дінзе, повідомляє "Радіо Свобода".

"Коли таке станеться (негативна реакція – 5.UA), його зондуватимуть, заливатимуть поживну суміш у ніс. Однак, якщо він не перестане і після цього відмовлятися від їжі, то кінець буде фатальний. Це не була погроза, лікар просто попередив Олега", – вказав Дінзе.

"Виглядає він у цілому нормально, за ним стежать лікарі. Робили ультразвукове дослідження, оглядали. Внутрішні органи в нормі, перебуває в задовільній формі", – сказав захисник українця.

Дінзе, кінорежисер Аскольд Куров, який також зустрівся з Сенцовим 4 червня, та кримський архієпископ УПЦ КП Климент залишилися в місті Лабитнангі. Священик, дозвіл на побачення якого з Сенцовим дала адміністрації колонії, в понеділок не встиг зустрітися зі співвітчизником.

"Співробітники колонії спочатку дали зрозуміти Сенцову, що він може зустрітися або з Куровим, або з архієпископом Климентом. Хто такий Климент, він не знав, і відмовився від зустрічі з ним. Пізніше адвокат пояснив, що за російським законодавством Сенцов має право на відправлення релігійних потреб і це не буде відбуватися за рахунок кількості дозволених побачень, а також розповів про діяльність архієпископа для підтримки політв’язнів і їхніх родин у Криму. Олег написав згоду на зустріч із формулюванням "несподівано виникла необхідність у сповіді", – так описав ситуацію з відмовою і наступною згодою Сенцова на зустріч зі священиком журналіст "Радіо Свобода" Антон Наумлюк.

Нагадаємо, Сенцов оголосив голодування 14 травня. Він вимагає звільнити всіх 64 українських політв'язнів на території Росії. А 31 травня до голодування долучився і політв'язень Олександр Кольченко.

Дивіться також документальний фільм "Процес" про обставини справи Олега Сенцова:

Попередній матеріал
Виверження вулкана у Гватемалі: загиблих – понад 60 осіб
Наступний матеріал
Загиблий у зоні ООС боєць Корчак був троюрідним братом журналіста Гонгадзе

Держдеп США відреагував на вимогу Сенцова звільнити всіх українських політв'язнів

Сенцову надають підтримувальну терапію під час голодування – адвокат

Підримка Сенцова: фігурант "справи 26 березня" оголосив голодування

"Хвилююся за його здоров'я": депутат ПАРЄ закликав негайно звільнити Сенцова

За понад тиждень голодування Сенцова жоден політик навіть не подзвонив – сестра

"Разом і до кінця!": український політв'язень Сенцов оголосив голодування