Селянам на Дніпропетровщині вдвічі підняли ціну за водопостачання [відео]

  Удвічі збільшили плату за користування водою у Любимівці, що на Дніпропетровщині. Відтепер мешканцям доведеться викласти за воду в середньому п’ятсот гривень на місяць із родини. Власних джерел село, що розташоване на пагорбі, не має, тож змушене користуватися комунальним водогоном.

  Тамара Денисенко відмовилася від користування дев’ятьма з дванадцяти соток городу, бо тепер поливати таку площу для неї - задорого. Тож попросила у сільраді переміряти город і вивести більшу його частину із користування.

  Тамара Денисенко, мешканка с. Любимівка: "Три сотки я так оставляю для себя… За те деньги, что я буду поливать картошку - купи, посади, полей - и в итоге она мне дороже обойдется, чем я куплю ее на базаре".

  З травня по вересень, у сезон поливу, селяни мають платити за технічну воду - вдвічі більше, ніж торік. Для більшості сума у 400-500 гривень на місяць - непідйомна.

  Любов Тернова, депутат Любимівської сільської ради: "У нас беруть 25,50 – це нова ціна – з кожного члена сім`ї та 25,50 хочуть за кожну сотку огорода. А якщо у людей по 30 соток огорода… І уявіть, яка сума получається – у них зарплати не хватить".

  Власних колодязів селяни не мають, бо селеще стоїть на пагорбі. Питну воду - купують, а технічну - беруть з водогону. В комунальному підприємстві пояснюють: щоби закачати воду з Дніпра на висоту, необхідно чимало коштів на електрику для насосної станції. З цим і пов`язують підвищення тарифів.

  Михайло Федірко, директор КП «Господар»: "У нас дуже великі затрати: електроенергія, налоги і заробітна плата… У нас великий перепад, від Дніпра і до цього місця, де ми стоїмо, 110 метрів перепад, ми сюди її накачуємо".

  Сільська рада раніше дотувала комунальне підприємство, щоби мешканці платили за воду менше. Нині ж такої можливості не мають. Тож пропонують людям хіба що ставити лічильники, щоби сплачувати лише за спожиту воду, а не за загальним тарифом, який розраховується за кількістю соток городу.

  Олена Фурман, секретар Любимівської сільради: "Єслі люди встановлять лічильники, вони будуть точно так же економити… А люди у нас не привикли економити, вони хотять ні за шо не платить і жить в хорошем красівом селі".

  Селяни ж кажуть: вартість лічильника та оформлення документів стане їм у чотириста гривень, а не кожен готовий викласти таку суму. Тож, єдиний вихід, який бачать наразі - відмовлятися від частини городу.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Підозрюваний у побитті Ольги Сніцарчук твердить, що вона сама впала [відео]
  Наступний матеріал
  Міліція допитала журналістів і підозрюваного у їх побитті
  Теги: