Секретна служба: репортаж з Головного Центру спецконтролю

  Українські науковці одними з перших дізналися про випробування Північної Кореї. Про це стверджують фахівці Головного Центру спеціального контролю. Завдання цієї установи - спостерігати за всіма підземними ядерними вибухами в світі. Ще недавно до Центру не могла потрапити жодна цивільна особа - об`єкт був цілком засекречений. Сьогодні ж туди запросили журналістів. Український, з`ясувалося, Центр входить до п`ятірки найкращих сесмічних станцій світу.
  Азад Сафаров, 5 канал: "Ані цього об`єкту, ані цього району, немає на жодній мапі. Навіть після того, як діяльність Центру контролю за ядерними вибухами розсекретили, інформація про нього і досі обмежена".

  Військові спеціально для журналістів реконструюють події двадцять п`ятого травня. Тоді, в ніч на понеділок, у штаб-квартирі Головного центру спеціального контролю, одними із перших дізналися про таємні ядерні випробування у Північній Кореї.

  Євген Махонін, начальник управління Національного космічного агенства України: "Наша інформація попала в число 16 країн, які першими доповіли про цей вибух. А усього в світі 160 таких сейсмологичних станцій".

  Українські вчені хизуютсья не дарма. Вітчизняний Центр спеціального контролю входить до п`ятірки найкращих сейсмічних станцій світу - такі ж є лише у Сполучених Штатах, Норвегії, Канаді та Австралії. Головне завдання Центру - відслідковувати усі підземні ядерні випробування. Другорядне - моніторінг землетрусів та дрібних вибухів. Один із таких фіксують за присутності журналістів.

  За добу, за словами фахівців, тут фіксують до сотні випадків коливань землі. Десять станцій, розташованих по всій території України, здатні виявити найменші поштовхи у будь-якій частині світу. За параметрами вибуху спеціалісти вже за кілька хвилин можуть з`ясувати, де саме він був.

  За радянських часів Центр входив до Головного розвідувального управління КДБ і доступ до нього мали одиниці. Проте за часів незалежності його передали Національному космічному агентству України. Втім цивільні в колишню засекречену зону й досі потрапляють нечасто, а журналістів попереджають: ні за яких умов не розголошувати місце розташування Центру.

  Азад Сафаров, Владислав Калінін. 5 канал
  Попередній матеріал
  Наливайченко: Дурдинець не тікав за кордон
  Наступний матеріал
  Грецькі мусульмани вимагають вибачень від поліції
  Теги:
  Loading...