СБУ перекрила канал незаконного експорту коксу

  СБУ викрила та ліквідувала чергову схему фінансування терористичної організації "ДНР" через незаконний експорт коксової продукції. Остання партія коксу обсягом 1000 тонн затримана співробітниками спецслужби у одному з морських портів. За фактом фінансування терористичних організацій слідчими СБУ розпочато кримінальне провадження.

  Про це ввечері 20 січня повідомили у прес-центра СБУ.

  Як стало відомо, продукція виготовлялася на двох підконтрольних російським терористам підприємствах - ПрАТ "Макіївкокс" та ПАТ "Ясинівський коксохімічний завод".

  "Показово, що всі підприємства належать громадянину РФ  Нусенкісу, який входить до найближчого оточення Януковича. Керівництво цих підприємств підтримує тісні стосунки з самопроголошеним прем’єр-міністром терористичної організації "ДНР" Захарченком. Коксохімічні заводи одними з перших здійснили перереєстрацію та отримали "свідоцтва" т.зв. "ДНР", - підкреслено у повідомленні СБУ.

  Слідчі СБУ з'ясували, що для надання транспортно-експедиційних послуг та митного оформлення учасники оборудки використали маріупольську компанію, контрольовану фігурантом низки кримінальних проваджень за фактами посадових злочинів та розтрати державного майна.  

  "Встановлено, що за цією схемою протягом 2014 року з окупованих терористами територій експортовано коксу на суму понад 100 млн грн. З незаконно отриманих прибутків, зловмисники щоквартально перераховували 1 млн грн до т.зв. "банку ДНР". У подальшому гроші з "общака" розподілялись між ватажками незаконних збройних формувань та використовувалися на фінансування бойовиків, оплату найманців та акції з залякування мирного населення", - повідомляють у Службі.

  Оперативно-слідчі дії тривають.

  Попередній матеріал
  Генпрокурор мав би активізувати справу проти міського голови Харкова - Геращенко
  Наступний матеріал
  СБУ поширила контртерористичні заходи на територію Запорізької області

  Обстріл Авдіївського коксохіму кваліфікували як теракт

  В Україні скоротилось виробництво коксу

  Через бойові дії на Донбасі зупинилися всі коксохімічні та хімічні заводи

  За терактами в українських містах стоять спецслужби Росії - СБУ