Служба безпеки України СБУ

СБУ завадила спробі вивезти з України документацію на космічний тепловізор

Чоловік, який хотів передати "партнерам" комплект документів, не отримав дозволу на це відповідної служби

На Харківщині співробітники Служби безпеки України викрили незаконне вивезення до однієї з країн Східної Азії документації на продукцію військового призначення. Про це інформує прес-служба СБУ.

Як вдалося встановити правоохоронцям, місцевий мешканець, колишній працівник однієї з провідних науково-дослідних установ Харківщини, під час закордонної поїздки передав представникам іноземного інституту комплект документації на космічний тепловізор.

"Чоловік також надавав "партнерам" послуги з розроблення і тестування супутника з високочутливими тепловізорами для контролю космічного простору", – додали правоохоронці.

За висновками експертів, відповідний прилад є товаром військового призначення і застосовується для виявлення об’єктів у космосі, у тому числі міжконтинентальних балістичних ракет.

"Згідно з українським законодавством така технічна документації та надання послуг підлягають державному експортному контролю і повинні здійснюватися з дозволу відповідної служби", – пояснили у СБУ.

А от харківський науковець такого дозволу не отримував. Відповідно, слідчими Управління СБУ в Харківській області відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу України.

Попередній матеріал
Порошенко: Україна та Швейцарія домовились про прискорення повернення активів команди Януковича
Наступний матеріал
Постпред США в ООН: Агресія Росії загрожує міжнародному порядку

СБУ викрила на Запоріжжі багатомільйонну оборудку з розкрадання майна оборонного підприємства

Українець намагався вивезти до Росії комплектуючі до ЗРК "Бук"

СБУ натрапила на схрон з бойовими гранатами біля стратегічного підприємства